Световният шампион Франция започна участието си в Лигата на нациите с тежко гостуване на Швеция.

Битката на "Френдс Арена" от група 3 на Лига "А" в надпреварата завърши с минимален успех за "петлите" с 1:0.

Автор на единственото попадение в мача бе Килиан Мбапе, който отбеляза красив гол 4 минути преди почивката.

Снимка 495003

Източник: Twitter

Той бе точен от изключително малък ъгъл, при по-скоро неочаквана от защитата на съперника ситуация.

Повечето бранители очевидно чакаха подаване на Мбапе към включващия се на точката на дузпата Оливие Жиру, но младата звезда реши да завърши сам акцията на състава си и не сгреши.

Французите трябваше да се справят с твърдата игра на шведските бранители, като в редица случаи техничният подход се оказваше несъстоятелен срещу снажните защитници на съперника.

Снимка 495004

Така или иначе предимството на Франция бе опазено до последния момент и "петлите" се поздравиха с успех в първата си среща от тазгодишното издание на надпреварата.

Дидие Дешан не спести силите на тима си, като заложи на почти всичко най-добро, с което разполага към момента. Той се закани да направи точно това, след като имаше провокации, съгласно които французите може да подходят по-лековато към турнира.