Националният отбор на Англия успя да победи домакина си Исландия в последния възможен момент, в сблъсъка между двата тима в Лигата на нациите.

Двубоят в Рейкявик бе на път да приключи без в него да бъдат реализирани попадения, но в продължението на двубоя Стърлинг, от дузпа, оформи крайното 0:1.

Повече от любопитно за отбелязване бе, че именно в продължението домакините също получиха възможност да изпълнят дузпа, заради нарушение на Гомес. Ударът на Бярнасон от бялата точка обаче не беше точен.

Снимка 494995

Източник: Twitter

Всъщност гол в полза на англичаните бе отбелязан след едва 6 минути игра, но съдийската бригада прецени, че има нарушение на правилата и отмени попадението на Хари Кейн.

Снимка 494997

От повторенията така и не стана ясно дали съдиите се спряха на това си решение заради засада или пък за нарушение на Кейн или на асистиращия му съотборник. И двете не бяха налични, така че при всички положения отсъждането изглеждаше неточно и некоректно.

Снимка 494996

Разбира се, съвсем очаквано гостите владееха инициативата през преобладаващата част от времето, като до почивката притежанието на топката бе цели 74% в тяхна полза, което бе показателно за случващото се на терена.

За съжаление на Саутгейт, канонада от изстрели по посока на вратата на домакините по-скоро нямаше. Превъзходството и териториалното надмощие на отбора не водеше до промяна в резултата, преди да започнат добавените към редовното време минути.

Малко преди края Кайл Уокър си изпроси втори жълт картон и остави състава си с човек по-малко на игрището. Ингасон обаче също бе изгонен преждевременно от главния съдия и макар в заключителните мигове от срещата, двете формации бяха с по 10 души.

Снимка 494994

Холмар Ейолфсон остана сред резервите в срещата. Футболистът на Левски с не съвсем изяснен настоящ статут, не започна от първата минута срещу островитяните.