Борусия (Дортмунд) загуби срещата си с Бенфика от турнира International Champions Cup.

Тази нощ, на "Хайнц Стейдиъм" в Питсбърг, германският състав отстъпи след изпълнения на дузпи.

В редовното време двата тима не излъчиха победител, завършвайки при резултат 2:2. При ударите от бялата точка португалците се наложиха с 4:3.

Максимилиан Филип даде преднина на Дортмунд в 20-ата минута, засичайки центриране по земя на Якоб Ларсен. Само две минути по-късно отново той удвои след като получи прехвърлящ пас зад защитата и от воле насочи топката във вратата за 2:0.

Бенфика обаче успя да се мобилизира през втората част и да изравни резултата. Първо в 51-ата минута Андре Алмейда получи пас на скорост и вкара в далечния ъгъл. След това в 69-ата минута Алфа Семедо пробва далечен удар, който рикошира в защитник, португалецът обаче отново взе топката, напредна и отблизо бе точен за крайното 2:2.

Така се наложи победителят да бъде определен с дузпи, какъвто е регламентът на турнира. Там лисабонци показаха по-здрави нерви и с 4:3 точни удара стигнаха до успеха.

Това бе последен мач за Борусия на International Champions Cup.

Манчестър Сити пак не успя да се справи с Ливърпул, Мохамед Салах с определяща роля в мача