Ливърпул победи с 2:1 Манчестър Сити на "Метлайф Стейдиъм" в Ню Йорк, в двубой от турнира International Champions Cup.

"Гражданите" поведоха в резултата в 57-ата минута с гол на Лирой Сане. Влезлият като резерва Мохамед Салах обаче за пореден път изтормози сериозно защитата на Сити.

Снимка 370299

Източник: Twitter

Той не спря да създава неприятности за бранителите на "гражданите", като изравни резултата в 63-ата минута. Египтянинът се разписа с първото си докосване, като получи отлично центриране в наказателното поле и с глава простреля Джо Харт за 1:1.

Снимка 370298

По-късно Салах пропусна още две страхотни възможности, като след 67 минути игра бе изведен в чудесна позиция в наказателното поле, но нацели напречната греда.

В продължението на мача Ливърпул получи дузпа, отново след нарушение срещу Салах, а Садио Мане реализира попадение за крайното 2:1.

Снимка 370300

Ювентус с чиста победа над Байерн (Мюнхен), Андреа Фавили с два гола срещу баварците