Блестящият Карим Бензема отбеляза гол при победата на Лион с 2:0 като домакин срещу Льо Ман в късния неделен мач от 12-ия кръг на френското първенство.
Седемкратните шампиони на Франция вече имат четири точки аванс на върха в класирането в Лига 1.

В 21-ата минута Бензема навлезе в наказателното поле на гостите след като получи пас от 40 метра по дясното крило и с удар от малък ъгъл откри резултата. Бразилецът Жуниньо удвои преднината на Лион в 57-ата минута с шут от наказателното поле. Отборът на Лион, който преследва осма поредна титла във Франция, има 27 точки от 12 мача.

Олимпик Марсилия е на втора позиция с 24, Бордо е на трето място с 21 точки. Също в неделя Рен спечели у дома с 1:0 срещу Сошо. Единственото попадение падна още в първата минута и бе дело на нападателя Джими Бриан, който се разписа от дузпа. Рен е на шесто място с 19 точки. Монако спечели с 3:2 като гост срещу Льо Авър. Леандро Куфре изведе монегаските напред в резултата в 20-ата минута.

Александър Ликата направи 2:0 в полза на гостите в 40-ата минута, а Лои Нестор намали на 1:2 две минути след почивката. Монако отново поведе с два гола чрез южнокорейския полузащитник Парк Чу-Йън в 50-ата минута. Десет минути по-късно Амаду Аласане с петия си гол през сезона фиксира крайния резултат 3:2 в полза на Монако.