Чехия отстъпи с 1:3 пред Бразилия в приятелска среща, играна на стадион "Синобо" в Прага. Домакините поведоха в резултата, но допуснаха неприятен обрат в самия край на двубоя.

Чехия е в група заедно с България в квалификациите за Европейското първенство през 2020 година. В първия кръг футболистите на селекционера Ярослав Шилхави загубиха тежко в Лондон от Англия с 0:5, а добрите моменти за тях липсваха.

Англия победи Чехия с 5:0

Хеттрик на Стърлинг и унищожително начало за Англия в европейските квалификации!

Чехия без подходящите аргументи срещу Трите лъва

Във втория кръг отборът почива, но има не по-малко отговорна задача - да се представи добре в домакинство на петкратния световен шампион Бразилия, макар и в приятелски двубой.

Снимка 414634

Източник: Twitter

Въпреки, че това бе само контрола, резултатът срещу един от най-силните отбори в света със сигурност е доста важен за чехите преди важните квалификации срещу България и Черна гора на у дома през юни.

Бразилците пътуваха до Прага без някои от важните играчи, включително голямата звезда Неймар, който все още лекува контузия. Интересното е че южноамериканците гостуваха на друг континент, но много голяма част от играчите се подвизават в европейски отбори, така че това не бе проблем за тях.

Снимка 414648

Изненадващо резултатът беше открит от Павелка в 37-ата минута на двубоя, като остана непроменен до почивката в мача.

Само 4 минути след паузата обаче Роберто Фирмино върна тима си в срещата, разписвайки се за 1:1.

Снимка 414647

Седем минути преди последния сигнал друг футболист на Селесао, подвизаващ се във Висшата лига на Англия - Габриел Жезус бе точен за 1:2. Отново той оформи и крайното 1:3, с гол в добавеното време на срещата.

Бразилия спечели всяка една от седемте си приятелски срещи след Световното първенство, като допусна гол за първи път едва днес. Селекционерът Тите продължава да търси оптималния състав за предстоящата Копа Америка през лятото.