Бордо загуби 2 точки в борбата за титлата, завършвайки 0:0 у дома срещу Лил в късния неделен мач от 26 кръг на френското първенство. "Жирондинците" остават втори с 49 точки, лидерът Лион е с 52.

Както е известно, в събота шампионите победиха с 2:0 Мец. Лил пък е на 14 позиция с 32 точки. Гостите имаха шанс да спечелят, но ударът Стефан Лихщайнер беше спасен от вратаря на Бордо - Улрих Раме. По-рано в неделя Тулуза и Марсилия също завършиха наравно 0:0.

Олимпик започна мача без своите основни нападатели Мамаду Нианг и Джибрил Сисе. Двамата бяха оставени сред резервите след мача-реванш от 1/16-финалите в турнира за Купата на УЕФА срещу Спартак (Москва) миналия четвъртък. Нианг и Сисе се появиха в игра през второто полувреме, но това не помогна на отбора им да постигне победа. Марсилия е на 5 място в Лига 1 с актив от 39 точки. Тулуза има 28 точки и е в зоната на изпадащите.