Лудогорец победи Ботев Враца с минималното 1:0 в двубой от втория кръг на Първа лига, игран на стадион "Христо Ботев".
Срещата в северозападния град не беше особено впечатляваща и интересните положения пред двете врати бяха изключителна рядкост. Въпреки, че разградчани бяха с голяма част от резервните си играчи, владееха повече топката, но не успяваха да стигнат до опасности пред вратата на Димитър Евтимов. Домакините от своя страна дебнеха своя шанс на контри и на няколко пъти бяха близо до изненадата.
В крайна сметка обаче късметът се усмихна на "зелените", след като при центриране на Сон топката попадна на крака на Антоан Стоянов, който в опита си да изчисти, прати кълбото в собствената си врата.
Така Лудогорец застана на първото място в класирането на първенството с актив от 6 точки. Ботев Враца към момента е на 12-ата позиция с 1.
Срещата не започна с особено високо темпо, като гостите от Разград контролираха топката през повечето време, но трудно създаваха чисти положения. Първият по-опасен удар за "орлите" дойде в 23-тата минута, когато испанският бранител Сон пробва късмета си. Три минути след това Станислав Иванов отправи първия точен удар за гостите, но Димитър Евтимов спаси без проблеми.
Източник: startphoto.bg
Две минути преди почивката домакините от Ботев организираха първата си истински опасна атака в мача. Даниел Генов получи топката на крилото, навлезе в терена и шутира по земя, но вратарят Хендрик Бонман спаси.
В началото на второто полувреме Ивайло Чочев можеше да се разпише за Лудогорец, но изстрелът му с глава нямаше нужната сила, за да изненада вратаря Евтимов.
Източник: startphoto.bg
Ботев Враца пропусна най-чистата си възможност точно час след началото на мача. Капитанът Даниел Генов бе изведен по лявото крило, напредна и влезе в назателното поле, но ударът му с десния крак премина на около 50 сантиметра встрани от левия стълб на вратата на Бонман.
Десетина минути след това Лудогорец също имаше отлична възможност да поведе. Резервата Емерсон Родригес се измъкна зад отбраната на врачани, но вратарят на домакините отново се оказа последна преграда пред гола и изби в корнер.
Източник: startphoto.bg
В 82-рата минута Мартин Ачков имаше шанс да стреля от пряк свободен удар на около метър от наказателното поле на Лудогорец, но прати топката високо над вратата.
Бившият играч на Лудогорец Владислав Найденов направи отличен самостоятелен пробив по десния фланг в 90-ата минута, при който преодоля трима играчи на Лудогорец, преди да бъде съборен на земята от Симеон Шишков. При последвалия фаул обаче Даниел Генов стреля много неточно.
Източник: startphoto.bg
Така се стигна до третата минута на добавеното от главния съдия Валентин Железов петминутно продължение, когато центриране Сон бе засечено от бранителя на врачани Антоан Стоянов и той си вкара автогол.

moti_k
на 26.07.2025 в 21:14:32 #34Никът Moti е 2023 г! Ха ха!
moti_k
на 26.07.2025 в 21:13:18 #33Ха,ха,ха! Дс, не си съчинявай, не са мои думи! Дреме ми кой турчин, кой българин! Докато доцентКАТА си ти!
moti_k
на 26.07.2025 в 19:53:58 #32Питайте джуджето за galina4 в Гонг! Питайте джуджето за galina4 в Гонг! Питайте джуджето за galina4 в Гонг! Питайте джуджето за galina4 в Гонг! Питайте джуджето за galina4 в Гонг!
moti_k
на 26.07.2025 в 19:48:02 #31Мацка, можеш ли да се закълнеш, че не си писала като galina4!? Не можеш!
waterloo
на 26.07.2025 в 18:43:42 #30moti_k 04.06.2020 / 15:35:28 "..Аз не разбирам от футбол и не гледам футбол...."
moti_k 12.08.2020 / 15:11:34
"..Никога не съм си позволил колегите си турци да ги обиждам така цинично като теб! Ненормален психар! Може и да си бил по немско, но щом киснеш тук, всеки ще направи извод! Как не са те изритали! Бива гаден език, но мярка няма! Ядеш после, бе! Ха,ха!.."
moti_k 02.08.2020 / 19:29:16
"Турците сме елита на България Ще ни станете 82 вилает Българите са циганите на Европа Ха, Ха!"
moti_k
на 26.07.2025 в 17:42:21 #29Доцентке, млък, ма! Знам къде ти разшириха некои отвори, известен доносник си на ДС! Я как си се научил да записваш, но нали не си много умен, не пресяваш! Искаме да ни кажеш къде стана доцентКА! И още, никъде не те визирах, ти сама се позна! Ха, ха! И къде ти е йоридическият стил ма, бетер каруцарски!
waterloo
на 26.07.2025 в 17:30:16 #28moti_k 04.06.2020 / 15:35:28 "..Аз не разбирам от футбол и не гледам футбол...."
moti_k 12.08.2020 / 15:11:34
"..Никога не съм си позволил колегите си турци да ги обиждам така цинично като теб! Ненормален психар! Може и да си бил по немско, но щом киснеш тук, всеки ще направи извод! Как не са те изритали! Бива гаден език, но мярка няма! Ядеш после, бе! Ха,ха!.."
moti_k 02.08.2020 / 19:29:16
"Турците сме елита на България Ще ни станете 82 вилает Българите са циганите на Европа Ха, Ха!"
После дойде момента когато Шефкет (Sly) обърна палачинката:
moti_k 20.08.2020 / 15:13:11
"..Холмар, не позна ли? Има само един отбор в България-този на Армията! Аз съм си "чорбарче" откак се помня! Не обичам подуенци, но нямам нищо против такива като теб.."
=============================================================================
Шефкет до скоро бе ШАЛВАРЧЕ,
почитано в Делиормана!
Пребоядиса се в ЧОРБАРЧЕ
и лапна на ГриГан салама!
moti_k
на 26.07.2025 в 14:10:34 #27Педерло, бе ти как се позна, че си galina4? Гузен негонен! Ха,ха,ха!
tundzhaka
на 26.07.2025 в 13:48:08 #26остъй го тоя вмирисан прошляк moti.k Да гние в плиткия масов безименен трап с цялата си гнусна свръдлива рода !
waterloo
на 26.07.2025 в 13:32:07 #25moti_k на 10.02.2021 в 15:16:44 "okocha1488, аз съм обещал на колегите да спрем педерло! Иначе съм си кротък и повечето предпочитам да ви чета! Но тази гнида шества из сайтовете с омразата си към ЦСКА и Гришо! И сега тук се пося! Аз на автомат пускам коментарите по него! ха,ха moti_k 30.07.2020 / 18:12:30 "Холмаре, ако не гледате да си оправдаете платеното, тогава наистина нови Жан-овци ще ви употребяват! И как се връзвате, че изтягащите се на площада искали да се върнат, ама на-Гешев им пречи! Няма да се върнат, защото за българина от време оно, чужбина е магическа дума! За българина- чужденец=успял човек! Моят професор казваше=какво сте ги зяпнали техните туристи по морето-месари и колбасари! Да де, ама чужденци! С валута! Кореком! Гешев е точният човек за България!" moti_k 08.05.2020 / 14:52:57, "бе ти що му се връзваш на Педер! Гошо Петров не е излизал от подуене! какви Германии и т.н. Има склад, където застъпва в 10. Мани го! Не може да преведе 5 изр., за някакви чалгари дрънка! Това не е вярно" moti_k 01.05.2020 / 21:30:20 "Ти вярваш ли му? Той знае само подуенски! Нито е бил повънка, на чужбина казват Варна! Пък за йорист, майтап, Георги Петров, нъл тъй? " moti_k 01.05.2000 / 15:26:43 "Не е бил бе, никакъв Йорист не е бил, бил пазач там!" moti_k 02.08.2020 / 19:29:16 "Турците сме елита на България Ще ни станете 82 вилает Българите са циганите на Европа Ха, Ха!" ========================================================================= Няколко месеца след публикуването на горните си постове във форума Шефкeт (moti_k) се чуди как да се отърве! От несвързаното му обяснение става ясно, че се опитва да прехвърля вината на някакъв "негов колега" делиорманец! moti_k 25.01.2021 / 21:58:51 "..Тъпоумeн, да беше намерил как и защо писах как колегата ми на компа делиорманец се вихреше! Но щом е срещу теб, не го наказах! Ух, муцка, много си прост!.."
waterloo
на 26.07.2025 в 13:22:54 #24moti_k_к се беше позагубил от доста време насам. Но тъй като параноидните шизофреници станаха много във форума, понякога не знам точно кой от тях пише тук. Може да е гЪзирания пикоч fanty или клонирания му двойник seal... или... много станаха бе! А сега да видим кой се крие зад този потаен злобен и самонадеян многознайко moti_k_к: Става дума за подвизаващият се в различни сайтове Шефкет Ахмедов, за когото форумци писаха преди време, че е учил в Институрта за начални учители в Силистра където е влезнал без изпит изкарвайки рабфаковия курс за обща култура, който е предназначен за партийни и комсомолски кадри както и за представители на малцинствата какъвто е той. Оттук нататък мненията се разделят. Едни от форумците твърдят, че е работил впоследствие известно време като учител в Разград докато го пенсионират преждевременно заради тежкото му психическо заболяване. Самият moti_k обаче твърди че след като се дипломирал в Силистра станал преподавател в някакво висше учебно заведение във Варна, където "студентите" му го обожавали и затова той ги водил на мачовете на любимия си "Лудогорец" в чужбина с "Милан" с "Брага" и с "Хофенхайм". Доколко твърденията на moti_k, fanty, seal и т.н. че бил "армеец" и то от "най-тъмночервените" можем да съдим от собствените му постове.
waterloo
на 26.07.2025 в 11:48:52 #23Забавно ми беше да прочета поетичния напън на форумния боклук от неизвестен пол владимир-николаеф # 29.
Не знам дали тоя шалвароносец е поредния клон на известния шефкет (moti_к), който все пак е сравнително грамотен, особено след като е изкарал Института за начални учители в Силистра.
Поради тази причина не видам смисъл да влизам в дискусия с някакъв делиормански калайджия, който търси всеки възможен начин за да изхрани кадъната си и босоногите си дечица в турско-циг@нското разградско гето
n-a-f6639hWz
на 26.07.2025 в 10:23:00 #22Владко пак се осрал- преял с кренвирши! Та Владко, ще споделиш ли кой ти го нахака така сладко! Хи хи хи!
gychopopov
на 26.07.2025 в 08:22:09 #21Иринче, Матата каза, че ще те пляка! Главата на куръ му е като на малко коте главата!
irina-borisova
на 26.07.2025 в 06:43:19 #20"БЕЗЛИЧЕН"... ЩЕ ВИ ПОРИМ ОРИНДЖ А-НАЛА, А НА СИНИТЕ ПЕПЕРУДИ ЩЕ НАПРАВИМ РАЗКРИТИЕ!
grizzlybear1948
на 26.07.2025 в 02:36:08 #19Този Владко, същия ли е като онзи с розовота къща?
n-a-f6639hWz
на 25.07.2025 в 23:57:30 #18Владко, кой ти го пъха анално така сладко!
moti_k
на 25.07.2025 в 23:13:20 #17За малко, ама не! Па младите лъвета се вижда докъде са! И Фарьорите ще ги обърнат, че те освен ритане, яхване, шамари, нещо могат ли? Пък като посъберат малко кинти и хоп по дискотеки и инфлуенсърки!
sssauron
на 25.07.2025 в 23:11:14 #16Малшанс... Надявам се да не паднем духом и да продължим с добри игри
Иначе не съм вярвал да вземем нещо от мача, просто стана кофти, че е с автогол в последната минута...
mreji_gur_gur
на 25.07.2025 в 23:08:35 #15------------------------------------->- (23:05:16 18/04/2013) Едър Печен | 18.04.2013 17:10 майора не е достатъчно критичен към панелистан! Той просто се хвали със завидните си познания на панелната реалия. Всички описвани от него детайли говорят за една изключителна лекота и точност на "културния говор", познание отвътре. Апропо, Майор, родителите Ви с въглища ли се отопляват зимата? -------------------------------------->- (23:40:08 24/04/2013) MYXA кажи им на колибарите истината Ти поне си кацала на най-различни тафтаци и ги разбираш тези работи -------------------------------------->- (23:41:36 25/04/2013) Пача без чесън за хиревсият аграрен джентълмен,колорадски бръмбар да покоси картофите му в градината,петела му пeдераст да стане, Весо да почне да заглежда. -------------------------------------->- (23:10:36 17/05/2013) Те хилядолетие помпиха мангалитe и им крадоха ресурсите, сега мaнгасарите ще шибат луничкави милфи на аванта. А някога нeгри и индийци не са и смеели да погледнат бяло момиче в очите. Малко по на юж пък кот'д ивоарските и сенегалските тигри жотемкат французойките (+ Майора) с големите си катранени палки! -------------------------------------->- (00:31:08 21/05/2013) veritas, връчвам ти жълтата фланелка за написана водеща тъпотия -------------------------------------->- (00:41:32 21/05/2013) Шимейлът бордо мави да го носят успореден на земята до ден КАЗАХ! -------------------------------------->- (00:44:14 21/05/2013) 27. ЦИЦЕРОН | 20.05.2013 23:35 Полковник Кадафи искаш ли да те отворя на българска кухня ? Ша ти пълня чушката с живо месо ??? -------------------------------------->- (23:06:30 19/06/2013) Цоне, я вземи "изсвири" - Чорба каша на армейския ми "тромпет" Само не надувай много бузите че да не ми гръмнат мадeте -------------------------------------->- (23:25:52 19/06/2013) И потника и ризата са ОК. Бялото му катерка -------------------------------------->- (23:15:12 23/07/2013) Багераст...Сатурн ще обърна,но ще ти спра кучешкото с кисело зеле......да ти eба майката шизофреясала -------------------------------------->- (23:16:55 23/07/2013) кой е багера е тоя с пинчера на клечка ли