Унгария спаси точката при домакинството си на Сърбия в среща от група 3, Лига "В" от турнира Лига на нациите.

Спечелилите баража си с България домакини се оказаха в ролята на догонващи в резултата, като съперниците им първи отбелязаха попадение в мача.

Неманя Радонич даде преднина на тима си след 17 минути игра, като с оглед ситуацията на терена до този конкретен момент, развитието на срещата по-скоро не следваше никаква логика.

Снимка 505510

Източник: Twitter

Най-малкото поради опита за домакински натиск, който унгарците пробваха да наложат след началния сигнал на двубоя.

Все пак усилията на "маджарите" дадоха ефект и в 39-ата минута статуквото бе възстановено. Калмар се оказа на точното място, в точния игрови момент, за да върне състава си в мача с гол за 1:1.

Снимка 505520

През второто полувреме и двамата селекционери извършиха редица промени в съставите си, но последваща промяна в резултата нямаше.

Така двете единайсеторки поделиха точките, което по-скоро облагодетелства Унгария, заемаща втората позиция в подреждането.

Отборът е с 8 точки, с колкото разполага и лидерът Русия. Сърбите са последни, с 3 пункта до момента, а пред тях е Турция, разполагаща с 6 точки.

Турция победи Русия с 3:2 в Лига на нациите

Червен картон провали Русия срещу Турция, битката за първото място ще е жестока

Южните ни съседи триумфираха с 3:2

Двубои се изиграха и в две от групите на Лига "В" от надпреварата.

В група 1 Австрия победи Северна Ирландия с 2:1, с голове на Шауб и Гърбич, докато за гостите вкара Мадженис.

Чехия пък се наложи над Израел с минималното 1:0 в група 2 от Лига "В".

Автор на единственото попадение в мача бе Дарида, разписал се след едва 7 минути игра. С червен картон за гостите, терена преждевременно напусна Елхамед.