Отборът на Аржентина постигна убедителен успех в приятелската си среща с тима на Еквадор. Двете единайсеторки се изправиха една срещу друга на стадион "Мануел Мартинес Валеро" в Елче.

Регистрираният краен резултат беше 6:1 в полза на "гаучосите", като те на практика решиха всичко в мача още през първата част от двубоя, след края на която водеха с 3:0.

Участие в мача не взе мегазвездата на аржентинците Лионел Меси, като от състава отсъстваха и някои от останалите лидери.

Снимка 447459

Източник: Twitter

В по-скоро експериментален състав, Аржентина диктуваше изцяло събитията на терена, като не даде и миг спокойствие на своя опонент.

Акуня асистира на Аларио в 20-ата минута и резултатът беше открит. Седем минути по-късно Еспиноса прати кълбото в мрежата на собствения си тим, удвоявайки предимството на съперника.

Паредес вкара за 3:0 след 32 минути игра, разписвайки се от бялата точка.

Германия и Аржентина завършиха 2:2 в контрола

Германия пропиля два гола аванс срещу Аржентина, без победител в Дортмунд

Двубоят завърши 2:2

Мена върна един гол за символичните домакини 4 минути след почивката, но това по-скоро разгневи аржентинците, които стигнаха до отбелязването на нови три попадения във вратата на опонента си.

Първа Дибала асистира на Пецела за 4:1 след 66 минути игра, а осем минути преди края Домингес покачи на 5:1.

Крайният резултат бе оформен от Окампос, разписал се в 86-ата минута на приятелската среща.

Нигерия с престижно реми срещу Бразилия, Вив Соломон-Отабор от ЦСКА остана на пейката