Карим Бензема прикова погледите към себе си при успеха на своя Ал Итихад с 2:1 като домакин срещу Навбахор Наманган от Узбекистан в мач-реванш от елиминациите в Шампионска лига на Азия. Срещата се игра в Джеда, Саудитска Арабия.

Причината затова е чисто футболна, като Ал Итихад трябва да бъдат щастливи, че спечелиха този мач. Французинът отбеляза автогол в 25-ата минута, а в добавеното време на първата част резултатът беше изравнен от Хамдалах.

Четвърт час преди края на мач Бензема отново беше главно действащо лице. Той застана на бялата точка, но изпусна дузпата.

Все пак Ал Итихад спечели след автогол на грузинеца Тома Табатадзе три минути преди края.

Ал Итихад продължава към четвъртфиналите, след като първият двубой в Узбекистан приключи при резултат 0:0.

Там тимът очаква победителят от срещата между саудитския Ал Хилал и Сепахан от Иран. Първият мач завърши с успех за Ал Хилал с 3:1.