Отборът на БАТЕ Борисов спечели Купата на Беларус, след като в спора за трофея надигра действащия шампион на страната Динамо (Брест) с минималното 1:0 след продължения.

Редовните 90 минути между двата тима завършиха при нулево равенство, което доведе до две продължения от по 15 минути. В първото от тях БАТЕ имаше превъзходство, но не успя да реализира попадение.

Второто премина в равностоен характер и точно когато нещата отиваха към ново равенство и изпълнение на дузпи, Закар Волков донесе трофея на БАТЕ след разбъркване в наказателното поле на Динамо и неспасяем удар.

Така, БАТЕ спечели Купата на страната за рекорден четвърти път в своята история, изпреварвайки по този показател действащия победител в надпреварата Шахтьор (Солигорск), Динамо (Минск), Белшина (Бобруиск) и днешния съперник Динамо (Брест), които са с по три отличия. Тимът се реваншира за последната си загуба в турнира във финален сблъсък, дошла именно от Брест с 2:3 през 2018.