Най-силният отбор през новия век в Беларус БАТЕ (Борисов) излезе начело след осмия кръг в единственото, провеждащо се първенство в Европа.

Витебск и Шахтьор (Солигорск) не можаха да си вкарат гол

Мачът не предложи много емоции на зрителите

Тимът от Борисов спечели гостуването си на Смолевичи с 5:3 и вече има 16 точки, но е с по-добра голова разлика от досегашния лидер Слуцк - 16:9 срещу 15:11.

Двата отбора изиграха много зрелищен и напрегнат мач, като паднаха по четири гола и в двете полувремена.

Домакините поведоха още в първата минута чрез Йевгени Барсуков. С два бързи гола на Максим Скавиш и Игор Стасевич в 13-ата и 15-ата обаче "трактористите" обърнаха резултата в своя полза.

Преднината на БАТЕ нарасна до 3:1 в 36-ата минута благодарение на Дмитри Бага.

Смолевичи започна много силно второто полувреме и стигна до 3:3 чрез попадения на Дмитри Шегрикович и Жан Морел Пое, съответно в 55-ата и 63-ата минута. БАТЕ отново взе инициативата и стигна до крайния успех с два късни гола на резервата Неманя Милич. Първият от тях дойде в 80-ата минута, а вторият - в добавеното време.

След този провал Смолевичи продължава да е на предпоследното 15-о място с едва 3 точки и голова разлика 6:14.

В момента се играе последния мач от осмия кръг на шампионата на Беларус между Динамо (Брест) и Динамо (Минск).