Две балкански дербита привлякоха вниманието тази вечер в срещите от турнира Лига на нациите.

В група 3 на Лига "В" Сърбия бе домакин на състава на Турция, а в група 3 на Лига "С" Косово приемаше Гърция.

За сърбите и техните опоненти успехът днес бе определящ, тъй като Русия е лидер с актив от шест точки, а Унгария заема втората позиция с три в групата, докато нито Турция, нито Сърбия имат записана победа на сметката си.

В предишния си мач западните ни съседи отстъпиха пред руснаците с 1:3, докато унгарците спечелиха като гости на юг от България с минималното 1:0.

За съжаление голове в мача и днес не бяха отбелязани, въпреки че имаше предпоставки това да се случи и пред двете врати.

Испания разгроми Украйна, Фати постави рекорд

Срещата от група 4 на Лига "А" в надпреварата се оказа изненадващо лесна за Ла Фурия

Единственото събитие, което бе продължително коментирано от феновете в социалните мрежи още по време на срещата, бе червеният картон, получен от Александър Коларов след 49 минути игра.

Намаленият състав на домакините на терена със сигурност повлия отрицателно на мотивацията на тима да стигне до крайната победа.

В другата група с балкански страсти за вечерта, Косово и Гърция имаха по една точка на сметката си, като в първия си двубой от този етап на надпреварата записаха равенства съответно срещу Молдова и Словения.

Германия изпусна победата при гостуването си на Швейцария в Лигата на нациите

Гол и греда за "кръстоносците"

Късметът този път бе със състава на гостите, които определено стояха по-солидно на игрището и бяха далеч по-премерени в своите действия на терена.

Те поведоха в резултата на много ранен етап от мача, като още в третата минута Лимниос откри.

Последва методичен подход и внимателно преценен риск за гърците, които атакуваха само в отличния момент за това и не предприемаха действия, които можеха да им костват изравняване на резултата.

В 51-ата минута Сиовас вкара за 0:2, което до голяма степен сложи край на интригата в мача.

Единственото, до което домакините стигнаха, бе почетно попадение. Негов автор беше Бернард Бериша, разписал се 8 минути преди изтичането на редовното време.