Испанският национален отбор разгроми единайсеторката на Украйна в двубой от турнира Лига на нациите.

Срещата от група 4 на Лига "А" в надпреварата приключи при резултат 4:0 за домакините.

Точни в тяхна полза бяха ветеранът Серхио Рамос, който се разписа на два пъти, Феран Торес, както и младокът Ансу Фати. За него пък попадението означаваше рекорд в историята на страната.

Снимка 495075

Източник: Twitter

Талантът на Барселона дебютира за националния отбор на Испания в двубоя срещу Германия от Лигата на нациите. Той обаче не е младият футболист, играл за състава. Фати дебютира на 17 години и 308 дни, докато Анхел Субиета го прави на 17 години и 263 дни. Но от днес Фати е най-младият голмайстор на Испания, тъй като вкара гол преди да стане на 18 години и 344 дни. На толкова е бил Ераски, когато отбелязва хеттрик в дебюта си срещу Швейцария през далечната 1925 година.

Иначе сблъсъкът днес противопостави двата тима от различни позиции в класирането, като след изиграването на един двубой, украинците бяха лидери с пълен точков актив, а съперниците им разполагаха с едва една точка срещу името си. Пунктът за Ла Фурия бе спечелен срещу Германия. Украйна пък стигна до всички три точки в срещата си с Швейцария.

Всичко обаче се промени в подреждането на групата, като испанците записаха изключително първо полувреме, в което напълно обезличиха съперника си.

Снимка 495076

Още в 3-ата минута Фати бе повален от Кривцов в наказателното поле. Реферът посочи бялата точка, а зад топката застана Рамос, който бе безпощаден, давайки ранно предимство на състава си в резултата.

В 29-ата минута центриране на Олмо бе засечено с глава от Рамос, който за втори път разочарова вратаря на съперника.

Снимка 495077

В 32-ата минута Ансу Фати се измъкна по левия фланг, излъга двама от бранителите пред себе си и с рязко движение и последвал премерен изстрел шутира в лявата греда на вратата на Украйна, след което топката премина голлинията, подпечатвайки рекорда на младата футболна звезда.

Крайното 4:0 оформи Торес, шест минути преди последния сигнал в двубоя.

Снимка 495074

Ето и съставите на двата отбора, с които те започнаха тази вечер:

ИСПАНИЯ: Де Хеа, Рамос, Навас, Регилон, Торес, Алкантара, Мерино, Олмо, Родри, Морено, Фати

УКРАЙНА: Пятов, Кривцов, Зинченко, Матвиенко, Тимчук, Марлос, Каратин, Малиновский, Михайличенко, Ярмоленко, Яремчук

Световните шампиони започнаха в Лигата на нациите с успех и гол-красавец на Мбапе