Германия не успя да спечели гостуването си на Швейцария в сблъсък от Лигата на нациите.

Двубоят от група 4, Лига "А" на надпреварата се състоя на "Санкт Якоб Парк" в Базел и завърши без победител - при резултат 1:1.

За домакините се разписа Видмер, докато за немския състав точен бе Илкай Гюндоган.

Снимка 495081

Източник: Twitter

Домакините бяха последни в класирането преди началото на днешния мач, като загубиха първата си среща от Украйна с 1:2. Бундестимът записа реми с Испания и имаше само една точка на сметката си в тази мощна група, победителят в която определено е труден за предвиждане.

Йоахим Льов удържа на обещанието си да подходи агресивно към двубоя, като от схемата на игра, която бе избрал, с трима подчертано атакуващи състезатели в предни позиции, личеше именно желание за убедителен краен успех.

Льов обмисля важен ход за Лигата на нациите

"Разбира се, че искаме да спечелим този мач"

Германците започнаха срещата по много добър начин, като упражниха преса над съперника си, принуждавайки го да съсредоточи вниманието си изцяло върху своята защита.

Множеството атаки на гостите дадоха ефект в 14-ата минута, когато с плътен, премерен изстрел Илкай Гюндоган даде по-скоро заслужена преднина на тима си, с оглед представянето на двата отбора до този момент.

След попадението обаче германците позволиха отпускане в редиците си и предоставиха инициативата на съперника.

Харис Сеферович можеше да изравни в средата на първото полувреме, но негов изстрел бе спасен вещо от Лено.

В самия край на полувремето Сеферович стреля и в рамката зад стража на Германия, като това бе поредната индикация за не особено добре развиващата се ситуация за гостите.

Снимка 495080

Усилията на швейцарците бяха възнаградени след 58 минути, когато Видмер вкара дебютното си попадение за домакините, изравнявайки резултата в Базел.

Нова промяна в резултата нямаше и така двата състава записаха равенство, поделиха точките, а това едва ли се нрави на който и да било от тях.

Ето и 11-те на Льов, с които той започна мача: Лено, Рюдигер, Зюле, Гинтер, Керер, Госенс, Кроос, Гюндоган, Дракслер, Вернер, Сане