Алжир осигури участието си в турнира за Купата на Африка през 2022 година, след като записа равенство - 2:2 със Зимбабве.

Анди Делор и капитанът Рияд Марез дадоха аванс на "пустинните лисици" в Хараре.

Малко преди почивката Ноледж Мусона намали. През второто полувреме селекционерът на Алжир Джамел Белмади извади Делор и Марез, правейки пет смени в рамките на 12 минути, но смелят ход не даде резултат, а Принс Дубе изравни осем минути преди края на редовното време.

Равенството сложи край на перфектния рекорд от три победи в три мача за алжирците, но им гарантира завършек на едно от първите две места в групата, където са още тимовете на Замбия и Ботсвана.

Отборът, който ще се присъедини към действащия шампион в Камерун от група Н, вероятно ще бъде решен в последния кръг от квалификации през март, когато Зимбабве приема Замбия.