Отборът на Австрия постигна измъчена победа с 2:1 срещу Малта в контролен мач, част от подготовката му за Евро 2016. Срещата ще се запомни най-вече с куриозния автогол, който си отбеляза звездата на Байерн Мюнхен Давид Алаба.

Австрийците поведоха набързо още в началото на двубоя. Марко Арнаутович откри в четвъртата минута, а в 18-та Алесандро Шопф удвои аванса на домакините. До края на срещата те доминираха напълно, но до нов гол не се стигна.

В 87-та минута дойде и забавният миг, в който Алаба си отбеляза автогол. Той получи топката от стража на своя тим, но след като бе притиснат, се обърна да му върне. Вратарят обаче не бе вече на мястото си, и топката мина голлинията, преди да стигне той до нея.

В последната си контрола преди Евро 2016, на 4 юни, Австрия играе с Холандия.