Вратарят Олаф Колциг получи четири гола при завръщането си във Вашингтон. Колциг игра 16 сезона с екипа на Кепитълс, но през този сезон премина тима на Тампа Бей, който загуби с 2:4.

Публиката в залата приветства своя любимец, който в този мач направи 26 спасявания. По-добър бе актива на настоящия вратар на Вашингтон, който извади 34 удара в мача.

В този двубой Алекс Овечкин прекъсна головата си суша от 10 мача и най-после се разписа, но чак в третата част на мача. За домакините вкараха още Том Поти, Майк Грийн и Ерик Феер.

С единственото попадение на Алекс Хемски при дузпите Едмънтън Оилърс се наложи с 3:2 над Ню Йорк Рейнджърс. Вратарят на гостите Джеф Друин-Деларие спаси 40 удара и помогна на тима си да спечели втори пореден мач в района на Ню Йорк. Гостите от
Едмънтън поведоха с 2:0, като второто попадение беше на Алекс Хемски във втората част. След това обаче домакините изравниха благодарение на точните удари на Пол Мара и Крис Дрюри, който се разписа след добавка на удар на Скот Гомес.

Въпреки поражението Рейнджърс остава на първото място в Атлантическата дивизия с 24 точки.