Финалистът за Купа Стенли в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада ще бъде определен в седми мач. Тази нощ отборът на Питсбърг Пингуинс победи като гост Тампа Бей Лайтнинг с 5:2 (1:0, 2:0, 2:2) в шестия мач и изравни серията на 3:3 победи.

Първите две третини преминаха при подчертано надмощие на гостите. Чрез Андрей Василевски в края на първата и на Крис Летанг и Сидни Кросби през втората третина те си осигуриха комфортен аванс от 3:0.

Хокеистите на Тампа Бей обаче не се предадоха. Те бяха близо до обрат след като чрез два гола на Брайън Бойл намалиха резултата до 2:3. Въпреки опитите си обаче те не успяха да изравнят. Брайън Ръст в 58-ата минута реши изхода на срещата като отбеляза четвърти гол, а в 59-ата Ник Бонино оформи крайния резултат след като намери празната врата на съперника.

Решаващият седми мач ще се играе на 27 май в Питсбърг.