Шампионите от Питсбър Пингуинс разгромиха Отава Сенатърс с 7:0 и са на победа от финалната серия в НХЛ. "Пингвините" поведоха още в първата третина с 4:0 и не оставиха съмнение в пълното си превъзходство.

Отава разби шампиона Питсбърг с 5:1

Сенаторите обсипаха Пингвините с удари от началото на мача

Вратарят на Отава Крег Андерсън допусна 4 гола от 14 удара. Той беше на два пъти заменян от Майк Кондън. Финландецът Оли Маата откри резултата след 8:14 мин. игра. Сидни Кросби отклони шайбата във вратата на Андерсън 4 минути по-късно. Ник Бонино направи резултата класически след още 4 минути, а Скот Уилсън вкара четвъртото попадение след 18:17 мин.

Майк Кондън застана на вратата на гостите в началото на втората третина и веднага пусна гол на Марк Стрейт. През третата част Кесъл и Дейли оформиха разгромяващия резултат.

Мат Мъри опази вратата на домакините суха. Гостите от канадската столица бяха прекалено беззъби и практически се отказаха да играят в последната част.

Шестата среща в серията е във вторник в Отава. Ако Пингуинс спечелят ще се класират за финал. Ако не, ще има още един мач в Питсбърг.

Сидни Кросби бележи за 2:0