Лидерът в Атлантическата дивизия НХЛ НЙ Йорк Рейнджърс претърпя изненадваща загуба с 0:4 от Флорида Пантърс.

С най-голям принос за успеха на пантерите бе вратарят Крейг Андерсън, който спаси 37 удара и запази вратата си суха. Флорида реши изхода на двубоя в във втората част, когато отбеляза три гола, два от които само за 12 секунди, дело на Стивън Вайс и Грегъри Кемпбъл.

Виле Пелтонен реализира първия гол за гостите, а Майкъл Фролик - четвъртия, като записа и една асистенция.

Сейнт Луис Блус надделя над Атланта Трашърс с 4:2 като гост. Кийт Ткачук реализира втория гол за сините за 2:2. Това бе 1000-на точка (по системата гол плюс пас) в неговата кариера (511 гола и 489 асистенции) в общо 1077 мача.

Останалите попдения за гостите отбелязаха Дейвид Бекс, Брад Бойс и Джей Маклимънт. За домакините точни бяха Колби Армстронг и Никлас Хавелид.

НЙ Рейнджърс - Флорида - 0:4
Атланта - Сейнт Луис- 2:4
Далас - Едмънтън - 4:3
Каролина - Анахайм - 0:4