Отборът на Бъфало Сейбърс продължава да твори история като успя да се наложи за в 12-ти пореден мач като гост на Бостън Бруинс след изпълнение на наказателни удари с 5:4в мач от поредния кръг на националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Близо 13 хиляди зрители в зала „Банкнорт” станаха свидетели на изключителното зрелище и множеството попадения.

Началото на срещата не предвещаваше подобно развитие на мача, след като в първата третина не падна нито едно попадение.

Още повече, че домакините успяха да спечелят категорично втората част с 3:1 след голове на Пи Джей Акселсън, Марк Савар и Глен Мъри. Точото попадение за гостите в тази третина бе дело на Джейсън Пуминвайл.

В последната третина обаче ситуацията на леда се промени и резултатът се повтори, но този път в полза на хокеистите на треньора Линди Ръф.

В герои за своя тим се превърнаха ръснакът Максим Афиногенов, който заби две  шайби във врата на противника и вратарят на отбора Райън Милър, спасил мрежата в множество опасни ситуации и допуснал само едно попадение през последните 20 минути.

Чехът Алес Коталик доведе мача до продължения минути преди да изтече редовното време, като преди това Марк Мауърс бе дал крехка преднина на домакините.

В продълженията до попадение не се стигна и отборите започнаха да си изпълняват наказателни удари. По-хладнокръвни се оказаха гостите от Бъфало и записа 12-ти пореден успех този сезон без да имат нито едно поражение. Два от успехите им дойдоха изключително трудно, тъй като им се наложи да доказват класата си с изпълнение на наказателни удари.

В друга среща от тази нощ лидерите в северозападната дивизия на западната конференция  Минесота Уайлд не срещнаха особени трудности при домакинството си на Ванкувър Канакс и победиха с 5:2 в собствената си зала „Ексцел Енерджи Сентър” пред 18 500 зрители.

Срещата не започна много добре за „дивите”, които изгубиха първата третина с 2:1, а головете за „канутата” бяха дело на Райън Кеслър и на чеха Ян Булис. Все пак до края на първата част цифровото изражение на таблото успя да намали Тод Уайт с попадение 15 сек. преди сирената.

Оттук нататък гостите не успяха да превземат нито веднъж вратата на Минесота, които изравниха резултата през втората третина с попадение на Брайън Ролстън.

Последната част мина изцяло под диктовката на „дивите” и те мушнаха 3 безответни гола в мрежата на поизморените си гости. В листа с голмайсторите се записаха Ник Шулц, Паскал Дюпу и Бранко Радиовоевич.

След този успех Минесота има вече 10 победи срещу само 2 загуби и събира актив от 20 точки на върха във временното класиране на своята дивизия.