Ямбол записа седма победа в Националната Баскетболна Лига. В последна среща от 20-ия кръг на първенството играчите на тима  нанесоха 14-ата поредна загуба на Черно море Тича след 96:86 (30:17, 20:28, 21:20, 25:21) на домакинска територия в зала "Диана".

Ямбол остава на седмото място в класирането, но увеличава баланса си за сезона на 7 победи и 10 загуби. "Моряците" все още са бетонирани на дъното с 2 успеха и 16 поражения.

Рилски спортист победи Академик (Пловдив) със 100:82

За домакините Йере Вучица завърши с 21 точки

В групата на домакините за първи път след повече от година лекуване на контузия бе Александър Матушев, който се появи в игра в края на двубоя. Варненци отново не можеха да разчитат на контузените Мартин Йорданов, Пламен Алексиев и Михаил Молдов.

Срещата започна с категорична доминация на домакините, които се изстреляха напред в резултата с 13 точки при 30:17. Във вторите 10 минути обаче Черно море се посъбуди и сведе пасива си до само 5 точки при 50:45, а в средата на третата четвърт дори излезе напред в резултата с една точка за 59:60. Това обаче беше последният път, в който гостите имаха аванс, тъй като Ямбол натисна газта и довърши започнатото от първата четвърт - 92:84.