Левски Лукойл победи Берое с 86:85 след продължение в дербито от 20 кръг на НБЛ.

В редовното време столичани имаха аванс от 13 точки, който пропиляха и се наложи в последните секунди Венцислав Петков да вкара три поредни точки, за да прати двубоя в овъртайм.

Черно море Тича привлече американец

Терънс Томпсън вече е картотекиран

В продължението двата отбора отново бяха равностойни, като Тошков успя да открадне топката от ръцете на Кейжън Фийгън и да лиши гостите от последна атака, като така донесе победата на своя тим.

И двата отбора бяха със скъсен състав за този двубой.

Левски Лукойл беше без национала Чавдар Костов, гарда си Тайрън Брейзълтън и топ-реализатора си Данило Тасич. В мача не игра и Николай Михайлов. За Берое пък отсъстваха рожденикът Дамян Минков, Брейди Роуз и Николай Стоянов, като в групата бяха младоците Петър Тояганов, Михаил Комбаков и Младен Георгиев.

Венцислав Петков бе най-резултатен за победителите с 29 точки при стрелба пет от девет от тройката. С 26 точки се отличи Христо Захариев, а с 14 и 9 борби завърши Йордан Минчев, който игра повече от 43 минути.

Националите по баскетбол си разделят огромна премия за класирането на Евробаскет 2022

Става дума за 100 хил. лева

22 точки за Берое наниза Джеймс Гавин, а с 21 се включи Фийгън. Кейлъб Бишоп завърши с дабъл-дабъл от 16 точки и 16 борби.

Следващата седмица съперниците от днес ще участват в турнира за efbet Купа на България, като Левски Лукойл ще играе в "Арена Асарел" в Панагюрище срещу Спартак Плевен, а Берое ще срещне Ямбол. Двата тима биха могли да се срещнат и на полуфинал, ако преодолеят четвъртфиналите.

В НБЛ пред "сините" предстои домакинство на Академик (Пловдив), а за Берое - мач като гост на Балкан.