Рилски спортист победи Академик (Пловдив) със 100:82 в поредния си силен мач през сезона, оставил го на върха в класирането.

Играчите, водени от Людмил Хаджисотиров, започнаха по-концентрирано мача и поведоха с 8 точки след 10 минути игра. Серия 7:0 с отлични прояви на Николай Титков изравни двубоя и остави надежди за тима на пловдивчани за второто полувреме.

След почивката обаче Рилски спортист отново бе под пара и спечели третата четвърт с 9 точки разлика, като си осигури комфортна разлика от 14 точки преди последната четвърт, която също спечели.

Левски Лукойл победи драматично Берое с точка разлика

И двата отбора бяха със скъсен състав за този двубой

Гостите пристигнаха в Пловдив без трима играчи - с контузии са Мирослав Васов, Николай Георгиев и Борислав Николов.

Трей Портър бе най-резултатен за победителите с 21 точки. 15 добави Брендън Браун. С 14 се отличи Алекс Симеонов, а с по 11 - Павлин Иванов и Златин Георгиев.

За домакините Йере Вучица завърши с 21 точки, 16 вкара капитанът Васил Бачев, с 11 - Джахий Карсън, а с 10 се отличи Титков.