Хасково 2012 запази първото място в женското баскетболно първенство след като спечели дербито срещу Берое с 82:76. Домакините от Хасково се откъснаха на почивката с 8 точки разлика и съумяха да я запазят до края на срещата.

Челси Лий и Радостина Димитрова бяха най-резултатни за Хасково с по 22 точки. За Берое се отличи Джазмин Пъркинс с 27 точки.

Хасково оглави класирането след дербито с Монтана

Нефтохимик разгроми Септември

Срещата бе съпътствана от грозни сцени по трибуните. Бой между привърженици на двата отбора доведе до прекратяване на срещата за 40 минути. Това стана при малко повече от осем минути до края и резултат 69:57 за домакините. След закачки между феновете на двата отбора се стигна до размяна на удари, но за щастие нещата бяха овладени бързо от охраната, която спря агитката на гостите. Именно те тръгнаха към местните фенове за търсене на саморазправа, но всичко бе прекъснато набързо. В крайна сметка публиката бе изведена от залата и срещата се доигра пред празни трибуни.

След този мач Хасково е лидер във временното класиране с 9 победи и 2 загуби. След него е Монтана 2003 с 1 загуба повече, а Берое са трети с 2 загуби повече.

В другия мач Монтана 2003 разгроми Септември 97 със 119:53.