Отборът на Лукойл Академик спечели домакинството си на Берое с 82:73 в мач №2 от финалния плейоф и поведе с 2-0 успеха в серията.

Напрежението в началото на двубоя в селекцията на Берое бе изключително високо, като за това помогна и съдийската тройка, която за по-малко от четири минути игра допусна две грешки в ущърб на гостите, с които си навлече гнева на феновете от Стара Загора.

Въпреки всичко това, след шест минути игра "зелените" бяха напред с 9:8, но след това "студентите" реализираха серия от 8:0, с която си върнаха лидерската позиция - 16:9.

Снимка 251989

В оставащите 120 секунди до края на първата четвърт двата отбора отново си размениха ролите, като Берое използва по-добре шансовете и успя да стопи до четири точки изоставането си - 15:19.

Старозагорци започнаха отлично втория период, като първо Гудул се прояви в защита с чадър срещу Зак, а в нападение Желев и Тешия бяха точни и обратът отново бе факт - 20:19. Тони Дечев взе прекъсване, но веднага след това възпитаниците му сбъркаха в две поредни нападения, а под другия кош Гудул и Тешия отново бяха на ниво - 24:19. "Студентите" се съвзеха с тройка на Божидар Аврамов, а в следващите минути домакините се възползваха много по-добре от напрежението на терена и разликата продължи да се топи - 27:30.

Рилски спортист спечели бронзовите медали в НБЛ

Бронзът е за Рилецо

Капитанът на отбора Йордан Бозов завърши със 17 точки

Любомир Минчев взе прекъсване в опит да върне увереността на възпитаниците си, но до края на първото полувреме "зелените" не се представиха на желаното ниво, докато Божо Аврамов продължи да наказва и на почивката разликата между двата отбора вече само една точка в полза на гостите от Стара Загора - 37:36.

Началото на второто полувреме отново бе изпълнено с много грешки в селекцията на Берое, докато домакините започнаха ударно и след силна серия успяха да поведат с пет точки - 44:39. Желев и Рос възстановиха равенството, но след това ситуацията от първия двубой се повтори, след като "студентите" поеха пълен котрол върху събитията на терена и влязоха в заключителната четвърт с девет точки аванс - 60:51.

Снимка 293212

В заключителните десет минути играта се накъса много след серия от нарушения и грешни отигравания и под двата коша. За малко над три минути двата отбора се бяха разписали по веднъж, като по-големите проблеми бяха за Берое, след като Тихомир Желев стана третият ключов играч на тима, който увисна с четири лични нарушения. Точно в този момент Дани Гибсън отново се нагърби с отговорността и наниза тройка, с която Лукойл Академик достигна до двуцифрен аванс - 65:53.

Гостите взеха прекъсване, но след това ситуацията за тях с еутежни още повече, след като Гибсън напусна за пет фала, а Зак и Гибсън пак наказаха съперника за - 70:53 при точно пет минути до края и всичко в този мач приключи.

В оставащото време двубоят просто се доиграваше, а последния съдийски сигнал прозвуча при 82:73 в полза на Лукойл Академик.