Левски Лукойл победи състава на Рилски спортист у дома на старта на полуфиналните плейофи в НБЛ.

"Сините" надделяха с 83:74 преди втората среща между двата тима, която отново ще бъде в зала "Универсиада", в четвъртък.

За втори пореден сезон столичани и самоковци се срещат на тази фаза от елиминациите, а точно както и преди гоидна, играчите на Тити Папазов спечелиха мач №1.

120 секунди преди сирената Левски Лукойл поведе с третата си тройка за частта - 17:15. Серията от безответни точки на столичани достигна 9 при 20:15, а встъпителната четвърт завърши при резултат 22:20.

Снимка 422058

Шампионите постепенно увеличиха преднината си и тя достигна 30:24 след близо 13 минути игра. Полувремето все пак дойде при точка преднина за "сините" - 42:41.

Снимка 422057

Ударно начало и девет поредни точки в рамките на едва минута и четиридесет секунди дадоха на Левски Лукойл първата двуцифрена преднина в двубоя - 51:41, а това моментално доведе до таймаут за гостите. Преди последната част домакините имаха аванс от 70:60.

Домакините увеличиха преднината си до 80:67 с четири бързи точки поред, което беше достатъчно за спечелване на срещата.