Варненският Черно море успя да излъже Балкан (Ботевград) и да го победи със 77:72 точките в морската ни столица. Въпреки това, "моряците" не започнаха кой знае колко убедително срещата, като след първата четвърт гостите водеха с цели 9 точки - 22:13.

След първото полувреме разликата стана още по-потресваща - 13 точки, след като гостите с умна игра успяха да стигнат до 45:32. Дотук обаче беше пълното приемущество на домакините. В третата част домакините дадоха далеч по-голям отпор и на два пъти стигаха до разлика от само 7 точки. В крайна сметка те губеха с 53:60 десет минути преди края.

В последната четвърт дойде и драмата. Домакините успяха да направят прекрасна серия от 5-0 в началото на частта, а след това и да поведат. До края играта се развиваше кош за кош, но момчетата на Любо Минчев показаха по-здрави нерви и спечелиха победата.

Най-резултатен за "моряците" беше Васил Кьосев с 24 точки, а Симеон Илиев се отчете с "дабъл-дабъл" - 20 точки и 10 борби.

В последния мач от кръга пък Ямбол успя да измъкне трудна, но ценна победа като гост на Черноморец в Бургас. Възпитаниците на Иван Чолаков се наложиха при гостуването си в зала "Бойчо Брънзов" с 86:83 в последен двубой от XIV кръг на Националната Баскетболна Лига. Симон Финчгар беше най-резултатен за успеха - 26 точки, а Станислав Говедаров и Давор Сатлер добавиха съответно по 16 и 14.