Левски Лукойл изигра втори пореден много слаб мач. В мач от НБЛ "сините" допуснаха тежко поражение като домакини от Балкан с 86:63.

Срещата се игра пред препълнената зала "Триадица" в София, като двата тима бяха подкрепяни от солидни агитки.

Снимка 338095

Двубоят започна много добре за столичани, които поведоха с 6:0, като всички точки бяха дело на Станимир Маринов. След това обаче последва срив в играта на тима на Тити Папазов и "зелените" направиха серия от 30:4.

В началото на втория период преднината на гостите стигна до 20 точки, но след серия от 9:0 Левски Лукойл се върна в мача и на полувремето губеше с 34:43.

Рилски спортист разгроми Левски Лукойл в София

Константин Папазов не можа да използва ключови баскетболисти

Третата част започна с тройка на Станимир Маринов, но Балкан отново взе инициативата и поведе с двуцифрена разлика. До края на срещата играчите на Небойша Видич контролираха случващото се на паркета и се поздравиха със заслужена победа.

Джордан Калахан бе най-резултатен за победителите с 20 точки. За Левски Лукойл Кийт Клантън и Павлин Иванов вкараха по 13 точки. Столичани са трети в класирането с 10-5, докато Балкан е лидер в първенството.