Рилски спортист победи фаворита за спечелване на Балканската лига Левски Лукойл с 109-77. Това е втора загуба за столичния гранд в престижната надпревара.

Академик Бултекс смаза като гост БК Тирана

Българите натрупаха 20 точки разлика след първата четвърт

Константин Папазов не можа да използва двама от основните си играчи - Станимир Маринов и Христо Николов, които са болни от грип. Това се оказа фатално и неговите възпитаници записаха най-слабия си мач след началото на партньорството между Левски и Лукойл.

Самоковци започнаха много съсредоточено мача, като в първите пет минути допуснаха само три точки. Те бяха амбицирани за реванш за загубата си преди дни с една точка в среща за първенство. На полувремето гостите вече водеха с 18 точки.

В края разликата достигна 40 точки, което успокои момчетата на Людмил Хаджисотиров и даде възможност на "сините" да направят загубата по-почетна.

Златин Георгиев записа 21 точки, 7 борби и 4 асистенции за самоковци. Шелдън Джетър, който със страхотните си изяви след почивката допринесе за разгрома, наниза 19 точки. Общо шест играчи на Рилски спортист завършиха с повече от 9 точки.

Крис Минков отсрами своите съотборници с 13 точки.