Балкан (Ботевград) разби Черно море Тича и успя да се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България. Отборът на Йовица Арсич разгроми съперника си със 101:53.

Балкан тръгна в двубоя със серия от 11:0, като авансът на шампионите стигна 17 точки, за да дойде края на първата част при 15:29.

Втората част бе по-равностойна, и въпреки добрата игра на Божидар Аврамов, възпитаниците на Арсич бяха по-стабилни в подкошието и на почивката водеха с 49:33.

Берое излъга Черноморец и е на 1/2-финал за Купата на България

Бургазлии затрудниха максимално силния си съперник

След подновяването на играта Балкан направи серия от 12:2 и след това натисна още повече газта, за да дойде краят на третата част при 72:46.

"Моряците" не намираха противодействие на своя съперник и в оставащото време, като за близо седем минути имаха само един кош от игра. Балкан нямаше проблем да спечели убедително, а голямата разлика позволи на Йовица Арсич да завърти състава си, за да може играчите му да съхранят сили за предстоящия мач утре.

Алекс Симеонов бе най-резултатен за победителите с 23 точки, като овладя и 7 борби. Кени Хол е с 14 точки и 9 борби, Марко Радонич вкара 12 точки, по 11 имат Крис Минков и Димитър Димитров, а с 10 е Станислав Цонков.

Снимка 465723

За Черно море Тича Божидар Аврамов вкара 15 точки, с 13 се отчете Симеон Илиев.

Съперник на Балкан на полуфинала утре ще бъде победителят от мача Рилски спортист (Самоков) - Академик (София), които играят по-късно днес.

Левски Лукойл започна с разгром защитата на "Купата на България"

"Сините" разнебитиха пловдивския Академик със 115:74