Черноморец затрудни максимално Берое и се бори до последно, но заралии са вторият полуфиналист в турнира за Купа на България по баскетбол. Възпитаниците на Любомир Минчев надделяха над водената от Йордан Колев селекция с 85:73 и си осигуриха сблъсък с Левски Лукойл в полуфиналите, което е повторение на миналогодишния финален двубой.

Няколко размени на лидерството доведоха до 7:7 след 3 минути игра, но точно тогава Берое направи серия от 13-2, която им даде аванс от 20:9. Бургазлии не се предадоха и до края на частта заличиха огромна част от изоставането си, а тройка със сирената на Рейнълдс ги доближи на 4 точки - 28:24.

"Акулите" успяваха да се задържат близо до съперника и през втората четвърт, като в средата Берое имаше аванс от три точки - 35:32. Заралии излязоха от ритъм в нападение, а овладените борби под противниковия кош водеха само до нови пропуски и така три минути преди почивката бе фиксирано равенство - 35:35, а малко след това Черноморец поведе с 37:38. Символичните домакини все пак си върнаха позицията на лидер - 43:39 за Берое след едно полувреме.

Бургазлии съкратиха до 45:43, но постепенно изостанаха в резултата и Берое започна да налага своята воля, за да се стигне и до първите 10 точки разлика - 59:49. След 30 минути игра финалистите от миналата година останаха начело и имаха преднина от 67:58.

Играчите на Черноморец се опитаха да затвърдят добрите впечатления, които оставиха през първото полувреме, но догонваха в резултата и през финалната четвърт. Те стопиха пасива си до 73:67, а забивка на Лилов през Велкович вдъхнови Берое, само за да последва тройка на Фишър за 75:70 в средата на частта. Шест последователни точки и 81:70 успокоиха заралии, които не допуснаха обрат и продължиха към полуфиналите след 85:73.

Павлин Иванов вкара най-много за беройци - 20 точки. Трима негови съотборници също завършиха с двуцифрени показатели при точките - Остин Прайс с 18, както и Деян Карамфилов и Антъни Уокър, вкарали по 12.

Милош Велкович с 19 точки и 13 борби бе №1 за Черноморец, Блейк Рейнълдс остана с 15, а Джамал Кинг и Джейлън Фишър - с по 14.

Берое - Черноморец 85:73 (28:24, 15:15, 24:19, 18:15)

Берое: Деян Карамфилов, Остин Прайс, Павлин Иванов, Александър Янев, Антъни Уокър

Черноморец: Джамал Кинг, Робърт Георгиев, Симеон Руиснов, Блейк Рейнълдс, Миленко Велкович