Балкан (Ботевград) записа победа при домакинството си на Ямбол с 94:70 (22:16; 32:18; 16:17; 24:19) в двубой от XXIV кръг на НБЛ.

Венцислав Петков беше най-резултатен за победителите - 16 точки, а Микаел Хопкинс, Александре Гаврилович и ЛаМаркъс Рийд добавиха по 12 точки.

Айзея Уилямс вкара 15 точки за гостите, а ЛаРон Смит приключи с "дабъл-дабъл" - 14 точки и 12 борби.

Константин Папазов: Много ми се иска да повторим същото игрово поведение и в неделя

Папазов: Много ми се иска да повторим същото игрово поведение и в неделя

"Отсъствието на Виткович се отрази на Академик"

Баскетболистите на Балкан имаха преднина от шест точки след сравнително равностойната първа четвърт - 22:16, но през втория период домакините демонстрираха нагледно, че са по-класния отбор и до почивката разликата в полза на "зелените" се покачи до 20 точки - 54:34, което до голяма степен предреши крайния изход от мача.

През второто полувреме ботевградчани намалиха темпото, но това не промени нищо, след като възпитаниците на Небойша Видич поддържаха комфортния си аванс и напълно заслужено се поздравиха с крайния успех - 94:70.