Запада победи Изтока със 146:119 (34:27, 38:40, 38:24, 36:28) в 58-ото издание на Мача на Звездите в НБА, който се игра в зала „Ю Ес Еъруейс Сентър" във Финикс, Аризона.

Изтока започна много силно срещата, но Шакийл О'Нийл и Коби Браянт се развихриха и успяха да дадат 7 точки преднина за своя отбор след 12 минути игра. Най-резултатни на полувремето, което завърши 72:67, от състава на Изтока бяха Пол Пиърс с 14 точки, Леброн Джеймс с 10 и Дуейн Уейд, който отбеляза 9.  За Запада Коби Браянт беше лидер, като реализира 13 точки, а Амари Студамайер и Поу Гасол бяха с по 10.

След паузата Коби и Шак взеха нещата в свои ръце и доведоха резултата до крайното 146:119.

Браянт бе най-резултатен в двубоя с 27 точки, Амари Студамайър се отличи с 19, а с по 14 останаха Поул (и 14 асистенции), Гасол, Рой и Паркър от тима на Запада. За Изтока Леброн Джеймс вкара 20, а Уейд и Пиърс приключиха с по 18.

За най-полезни играчи в Мача на Звездите бяха избрани баскетболистите от тима на победителите Коби Браянт и Шакийл О’Нийл. Това е трета награда MVP за Браянт (2007, 2002), както и 3-а за О’Нийл (2004, 200).