Александър Везенков записа ново върхово постижение в НБА при загуба на неговия Сакраменто Кингс срещу Лос Анджелис Клипърс.

"Кралете" паднаха със 117:131, като това бе втора поредна загуба от този съперник в последните 24 часа.

Треньорът на Сакраменто похвали Везенков и го сравни с Джинобили

Той и Кион Елис бяха на изключително ниво, казва Майк Браун

Везенков се отличи с най-ефективното си представяне в лигата с 13 точки и 5 борби при 5/7 стрелба от игра, включително 3/5 от тройката.

Българският национал игра прекара 24 минути на паркета. Везенков започна срещата на резервната скамейка, но влезе с титулярите за старта на второто полувреме и до самия край на срещата бе част от първата петица на "кралете".

Във временното класиране на Западната конференция Сакраменто е на шестата позиция с актив от 10 победи и 7 загуби, докато ЛА Клипърс е на десетото място с баланс от 8 успеха и 9 поражения.