Торонто Раптърс надви Милуоки Бъкс със 118-112 след две продължения и намали изоставането си във финалната серия на Източната конференция на 1-2 победи.

След повече от три часа на площадката Торонто спечели непривлекателния мач в "Скотиябанк Арена". Срещата беше изпъстрена с пропуснати стрелби, грешки и фаулове.

Торонто Раптърс - Милуоки Бъкс 118-112пр (30-21, 28-30, 19-24, 19-21, 7-7пр, 15-9пр)

Голдън Стейт е на победа от финал в НБА след силно второ полувреме срещу Портланд

"Воините" заличиха пасив от 18 точки

Домакините водеха през цялото време, но Крис Мидълтон успя да коригира грешка в края и вкара двубоя в добавено време след 96-96. В първите допълнителни пет минути Джордж Хил вкара два наказателни удара за 103-103, а Коуи Ленард изпусна да реши мача от удобно положение.

В началото на второто продължение Янис Антетокунмпо напусна за 6 фаула, което значително отслаби Бъкс. Гостите не можаха де се организират и Раптърс измъкнаха успеха.

Коуи Ленард игра 52 от 58 игрови минути и наниза 36 точки. Той открадна топката и заби 2 минути преди края на продълженията, когато разликата стана 3 точки в полза на Торонто.

Четвъртият мач от серията е отново в Торонто и ще се проведе в нощта на вторник срещу сряда от 03:30 часа.