Денвър победи ЛА Клипърс със 110:101 в мач №2 от полуфиналите на Запад. Така "Буците" изравниха серията на 1:1.

Тимът изигра страхотна първа четвърт, след която имаше 19 точки аванс. Звездите на Денвър Джамал Мъри и Никола Йокич вкараха общо 53 точки за успеха - Мъри наниза 27 пункта, а Йокич 26, а освен това записа и 18 борби.

Гари Харис и Пол Милсап добавиха по 13 пункта, Майкъл Портър-младши наниза 11 точки за 16 минути от скамейката, а Монте Морис вкара 10 точки.

Пол Джордж водеше Клипърс със своите 22 точки и 8 борби, звездата Кауай Ленърд направи слаб мач и вкара едва 13 точки + 10 борби и 8 асистенции при 4/17 стрелба, като не успя да се разпише в последната четвърт.

Шампионът в НБА Торондо победи Бостън със 100:93 в четвърти мач от полуфиналната серия между двата отбора на Изток. Така Раптърс изравни серията на 2:2.

Паскал Сиакам приключи с 23 точки и 11 борби за Торонто, отбелязвайки 8/10 от опитите си за две точки и само 2/13 от тези за три. Кайл Лаури вкара 22 точки, взе 11 борби и направи 7 асистенции, Серж Ибака се включи чудесно от пейката с 18 точки и 7 борби при 4/4 от тройката, Фред ВанФлийт записа 17/6/6, а Оу Джи Ануноби реализира 11 точки.

Джейсън Тейтъм наниза 24 точки и взе 10 борби за Бостън, Кемба Уокър вкара 15 точки и раздаде 8 асистенции.