Баскетболистите на Детройт победиха у дома Маями с 91:78 точки и намалиха резултата във финала на Източната конференция в НБА на 2-3.

Най-зрелищният момент в мача беше в третата четвърт. Могъщият център на Хийт Шакил О'Нийл полетя за поредната си грамотевична забивка, но далеч по-дберния Бен Уолъс блокира стрелбата му. 216-сантиметровият Шак падна по гръб. След мача той ядосано заяви, че е бил фаулиран в тази ситуация.

Тайшоун Принс записа рекордните си за плейоф 29 точки за "буталата". Чонси Билъп добави 17 точки и 10 асистенции.
За гостите от Флорида най-резултатен беше Дуейн Уейд с 23 точки. Шакил завърши с 19 точки.
В последните три и половина минути Хийт не успя да вкара и точка и Детройт отбеляза последните 9 точки в плейофа.

Шестата среща е в Маями и при успех домакините, водени от Пат Райли, ще се класират за първи път в историята си на финал в НБА.