Бостън Селтикс спечели убедително първия финал в Източната конференция на НБА. "Келтите" изоставаха само в началните минути в мача си Кливланд Кавалиърс, но след това не оставиха съмнение в превъзходството си и се наложиха със 108-83.

Голдън Стейт изравни постижение на Чикаго и ще спори с Хюстън за финал в НБА

Стеф Къри вече е в познатата форма

Още в първата четвъртина домакините се развихриха и в края ѝ водеха с 36-18. След 10 минути "кавалерите" бях вкарали само 9 точки, а ЛеБрон Джеймс беше незабележим на площадката. На почивката разликата нарасна на 26 точки - 61-35. Досега никога отбор, в чийто редици е бил ЛеБрон Джеймс не е изоставал толкова в мач от плейофи. Това даде възможност за успокояване на играта от страна на "келтите", а гостите решиха да запазят сили за втората среща.

Джейлън Браун беше най-резултатен с 23 точки, Марк. Морис добави 21 точки, а Ал Хорфорд завърши с 20 точки. За гостите Кевин Лав се отличи със 17 токи, но той не можа да се справи с ролята на лидер предоставена му от ЛеБрон Джеймс, който вкара само 15 точки.

Баскетболистите на Кливланд вкараха само 4 тройки  от 26 опита и завършиха с ефективност от стрелба 36. Ефективността на "келтите" беше 51.2%.