Пред около 1000 зрители на Националния стадион "Васил Левски", България загуби с 0:1 приятелския мач срещу Сърбия. Поражението бе първо за "трикольорите" под ръководството на Лотар Матеус и дойде след много спорен гол на Никола Жигич в 80-ата минута.

Като цяло двата отбора изиграха изключително равностоен двубой, в който голови положения почти нямаше. Най-добрата възможност пред нашия тим бе в средата на първото полувреме и се откри пред Валери Божинов. В самия край на мача червен картон получи голмайсторът Жигич.

Мачът на Националния стадион започна повече от обещаващо, като още в третата минута стражът на гостите трябваше да се намесва решително. Завърналият се в отбора Христо Янев изпълни специалитета си от свободен удар, като Йоргачевич с мъка изби в корнер. При последвалото центриране се получи разбъркване в полето на гостите, но до решителен удар така и не се стигна.

В следващите минути двата отбора се вкопчиха в битка в средата на терена, която не доведо го голови възможности. Така се стигна до 29-ата минута, когато пред нашия отбор се откри страхотен шанс. Адем Ляич сгреши при изнасянето на топката и подари кълбото на Валери Божинов, но ударът на тарана бе блокиран. Малко по-късно Лотар Матеус бе принуден да направи смяна. Контузен терена напусна Димитър Рангелов, а неговото място по десния фланг зае Николай Димитров.

Гостите от Сърбия стигнаха до първото си голово положение в последните секунди на полувремето, когато Петрович бе оставен на изгодна позиция. Халфът обаче стреля неточно.

Втората част започна с добра атака на сърбите. Зоран Тошич нахлу в полето на България и отправи силен удар, който за радост не намери очертанията на вратата. В следващите минути обаче темпото на игра не бе никак високо.

Така се стигна до 80-ата минута, когато сякаш от нищото гостите откриха резултата. Една изсипана топка към нашето поле попадна в Никола Жигич, който останал сам срещу Михайлов не сгреши - 0:1.

До края на мача "трикольорите" се хвърлиха в атака, но така и не успяха да нанесат точен удар към сръбската врата. В последната минута пък Жигич си изпроси втори жълт картон и напусна терена преждевременно.

БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 0:1
0:1 Жигич (80')