Националният отбор на България загуби от Русия в контрола. "Лъвовете" отстъпиха с 0:1 в Москва в генерална репетиция на "сборная" преди Европейското първенство.

Нашият състав успя да удържи равенството почти до края на мача, но домакините получиха дузпа в 83-ата минута, изпълнена точно от Соболев.

Така трикольорите се разминаха с ново равенство, след като преди два дни завършиха 1:1 със състава на Словакия.

Филип Киркоров пее химна на Русия преди контролата с България

В Сборная се радват

Селекционерът на България Ясен Петров бе избрал да започне с много промени в състава си. Дебют на вратата ни направи Иван Караджов, а през втората част в игра влезе Георги Георгиев.

Снимка 533552

Източник: Team Bulgaria

С капитанската лента, "лъвовете" бяха изведени за първи път от Кирил Десподов, в отсъствието на Георги Костадинов. Контролата премина под тоталната доминация на руснаците, но нашите успяха да не допуснат гол в мрежата си почти до края.

Снимка 533546

Източник: Руска федерация по футбол

Срещата започна отлично за нашия тим. В 4-ата минута, Момчил Цветанов не упя да се възползва от разбъркване в наказателното поле и вратарят изби, топката стигна до Янков, но и той не успя да уцели вратата.

Русия - България, "сборная" поведе от дузпа

Десподов извежда "лъвовете" с капитанската лента

Последва по-добра игра на домакините. В 15-ата минута, Баринов центрира добре, Дзюба отклони към свой съотборник, но Валентин Антов се намеси решително и изби топката от краката на руския футболист.

Малко по-късно дебютантът ни на вратата Иван Караджов допусна грешка, след като подари топката на Оздоев, но халфът, за наше щастие, не успя да се възползва и стреля твърде слабо и неточно.

В 35-ата минута, топката влезе във вратата ни, но Караваев бе в засада след пас на Баринов и попадението логично не бе зачетено.

Минути преди края на полувремето, Валентин Антов предотврати сериозна опасност след отлична руска атака, хвърляйки се на шпагат след удар на Головин.

Русия - мечтата на трофея изглежда неосъществима

Критики, контузии, проблеми измъчват "сборная"

През втората част играта бе сериозно накъсана от множеството смени и за двата състава. На вратата за "лъвовете" застана Георги Георгиев, а по-късно в игра се появиха Вутов, Атанас Илиев, Турцов и Георги Минчев. В 74-ата минута Георги Георгиев се намеси много добре след като опитният Жирков стреля опасно от близка дистанция.

В 83-ата минута Миранчук бе повален от Валентин Антов и съдията бе безкомпромисен. Зад бялата точка застана Соболев, който не сгреши за 1:0.

Русия започва участието си на Европейското първенство на 12 юни срещу състава на Белгия.

Следващата контрола на България е срещу Франция на 8 юни на "Парк Де Пренс".