Унгария победа България с 3:1 в полуфинален плейоф за класиране на Евро 2020. Това се случи не без помощта на съдиите. Някои отсъждания на полския рефер Марчиняк бяха повече от скандални. Нужно е да отбележим и грубата игра на съперника. Всички я видяхме, не и реферите.

Марчиняк отмени дузпа, която сам беше отсъдил в 56-ата минута. Грубите събаряния в наказателното поле на Унгария на Йомов и Десподов, също бяха подминати с лека ръка.

След загубата равенството с Ирландия и загубата от Уелс, нашите бяха доста активни на терена, но отново допуснаха някои груби грешки и в крайна сметка загубиха шанс да имат директен мач за място на Европейското. Божидар Краев на няколко пъти бе в добри голови положения, в такова беше и Тодор Неделев малко преди почивката. Но, късметът ни обърна гръб. В комбинация със скандалното съдийство, нямаше как да се стигне до двубой с Исландия.

Въпреки загубата, можем да кажем, че българите се държаха достойно. Вупросът е докога националният ни отбор няма да има авторитет - дори и на собствения си стадион. Докога реферите, които би трябвало да бъдат обективни, ще отминават явни за всички зрители нарушения в наша полза...

Не може да се крием само зад съдиите, но в този мач те прекалиха.