Младежкият национален отбор на България загуби с 0:1 от връстниците си от Сърбия в квалификационен мач за Евро 2021 година. Единственият гол на стадион "Славия" вкара Филип Ступаревич в 87-ата минута.

Така двата тима имат по 4 точки в група "5" и делят третото място. Лидер е Полша със 7 точки, а втори е Русия с 5 пункта.

Първата добра възможност бе за сърбите. Бирманчевич проби отдясно, Наумов излезе да го пресрещне и бе прехвърлен. Петко Христов обаче внимаваше и изчисти топката в корнер.

Снимка 447335

В 21-ата минута шут на Котев извън наказателното поле излезе в аут. Седем минути по-късно Станислав Иванов се справи със съперников защитник отдясно и центрира в наказателното поле, където Кръстев се размина с топката.

Втората част започна с по-активни действия на сърбите. В 50-ата минута Наумов с блестяща намеса спаси удар на Лука Илич. Три минути след това Калоян Кръстев се откъсна сам отляво. Нападателят опита удар по диагонала, който срещна гредата.

Александър Димитров: Да даваме повече шанс на наши момчета, а не на недоказани чужденци

"Постоянно се правят тестове, които показват дали младите футболисти се развиват"

В 64-ата минута и гостите нацелиха греда. Лука Илич стреля от воле с левия крак след центриране отляво, Наумов обаче направи невероятно спасяване, чуквайки топката, която се удари в левия страничен стълб и се върна към терена.

Малко след това сърбите създадоха нова опасна ситуация пред нашата врата, но Христов се справи с топката.

Снимка 447334

В 87-ата минута Сърбия излезе напред в резултата. Виктор Попов сбърка в половината на съперника, а "плавите" осъществиха контраатака през неговата зона. Филип Ступаревич получи топката и с хубав удар извън наказателното поле направи Наумов безпомощен.