Турнир: Квалификации за Евро 2024 Стадион: Градски стадион "Подгорица" Зрители:
90+9′

КРАЙ НА МАЧА!

Черна гора - България 2:1 в мач от евроквалификациите

Трилър в Подгорица и разочарование за "лъвовете"! България загуби драматично от Черна гора

Гол на Йоветич в последната минута донесе успеха за "храбрите соколи"

90+7′

ГОЛ! 2:1!! ЙОВЕТИЧ! Черна гора взе нов аванс минута преди края. Българската защита заспа след центриране на Камай, а Йоветич с глава прати топката в мрежата на Дюгеров!

90+4′

ШАНС ЗА БЪЛГАРИЯ! В 94-та минута България пропусна отличен шанс да вземе трите точки. Спас Делев центрира в наказателното поле, Боруков свали с глава към Чочев, който стреля от движение, но твърде неточно!

90+1′

Димо Кръстев стреля опасно от дистанция в 91-ва минута, но опитният Милан Миятович внимаваше и спаси и този удар.

90′

8 минути продължение!

86′

ГРЕДА ЗА ЧЕРНА ГОРА! Пет минути преди края България оцеля при поредното центриране от корнер. Лончар стреля с глава и разтресе напречната греда. В ответната атака Доминик Янков имаше отлична възможност да шутира към вратата на домакините, но топката премина на сантиметри от гредата.

83′

Последна смяна за България. Чочев замени Лукас Петков.

81′

Нерви в последните минути. Жълт картон за Бакич.

79′

ГООЛ! 1:1! БОРУКОВ! Десет минути преди края на мача България изравни резултата. Спас Делев проби по левия фланг и шутира, топката се отби от дясната греда и се върна в Боруков, който с глава нямаше как да сгреши!

77′

НОВ ПРОПУСК НА ЛУКАС ПЕТКОВ! България имаше страхотен шанс да изравни резултата в 77-ата минута. Лукас Петков получи центриране отдясно, но с десния крак стреля точно до дясната греда!

Снимка 633217

Източник: startphoto.bg

75′

Смяна и за Черна гора. Тя отново е принудителна. Никола Кръстович напусна терена на носилка, а на негово място влезе Дритон Камай.

74′

Нова смяна в българската селекция. Кръстаич хвърля всичко в атака - нападател за защитник. Боруков смени Кристиан Димитров.

68′

Жълт картон за Виктор Попов.

64′

Андриан Краев отстъпи мястото си на Доминик Янков.

64′

Младен Кръстаич прави двойна смяна. Един от най-слабите футболисти днес Патрик-Габриел Галчев най-после е заменен. На негово място в игра се появи Йоан Стоянов.

61′
Снимка 633216

60′

ПРОПУСК! Кирил Десподов стреля от бялата точка, но Милан Миятович спаси удара на нашия капитан!

59′

Никола Кръстович получи жълт картон, след като влезе в пререкание със съдията.

58′

ДУЗПА ЗА БЪЛГАРИЯ! Спас Делев падна в наказателното поле, а Вуячич получи втори жълт картон за нарушението срещу българския №9!

55′

В първите 10 минути на второто полувреме българите центрираха няколко пъти в полето на Черна гора, но снажните защитници на домакините не срещнаха никакви проблеми.

48′
Снимка 633218

46′

Смяна в отбора на Черна гора. В игра се появява голямата звезда на тима - Стеван Йоветич. Той замени Уруш Джурджевич.

46′

Младен Кръстаич направи една смяна на почивката. Спас Делев замени Георги Русев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 633215

45+3′

ПОЧИВКА!

45+2′

Жълт картон за Джурджевич.

45+1′

ГОЛ ЗА ЧЕРНА ГОРА! САВИЧ! "Лъвовете" капитулираха в първата минута на продължението. Домакините изпълниха корнер, след който Вуячич надигра във въздуха Кристиан Димитров и стреля точно с глава, Дюлгеров спаси, но капитанът Стефан Савич направи добавка и даде аванс на Черна гора!

43′

ШАНС ЗА ЧЕРНА ГОРА! В 43-та минута Черна гора сътвори най-опасната си атака за първото полувреме. Кръстович изведе Бакич сам срещу Дюлгеров, но българският вратар усети къде ще стреля халфът на "храбрите соколи" и опази мрежата си от попадение.

40′

Теренът на Градския стадион в Подгорица е в доста лошо състояние и това допълнително затруднява футболистите.

32′
Снимка 633209

25′

Принудителна смяна за "храбрите соколи". Никола Шипчич отстъпи мястото си на Жарко Томашевич.

23′

Игор Вуячич фаулира грубо Георги Русев в средата на терена и заслужено получи първия жълт картон в мача.

19′

ШАНС ЗА БЪЛГАРИЯ! "Лъвовете" пропуснаха златен шанс да открият резултата в средата на първото полувреме. Кирил Десподов изведе хитро с пета Лукас Петков, който излезе очи в очи с вратаря на Черна гора, но Милан Миятович запази самообладание и спаси удара на българина.

Снимка 633207

15′

Равностойни първи минути на срещата, които са съпътствани и с доста брак от играчите на двата отбора.

7′

В седмата минута България организира добра атака по дясното крило. Лукас Петков успя да центрира в наказателното поле, където Десподов беше непокрит, но стреля твърде неточно.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА! Двубоят в Подгорица започна с минута мълчание в памет на жертвите от земетресението в Мароко.