90+5′
Турнир: Квалификации за Евро 2024 Стадион: "Христо Ботев", гр. Пловдив Зрители: 5948
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

90′

Пет минути добавено време.

86′

Кирил Десподов опита да пробие сам между четирима литовци, но топката му бе отнета.

84′

Турицов замени Марин Петков

74′

ГОЛ ЗА ЛИТВА! Момент! НЯМА ГОЛ! Реферът беше привикан да прегледа ситуацията и в крайна сметка отсъди засада. Попадението на Янкаускас беше отменено.

73′
Снимка 637812

Източник: startphoto.bg

72′

Играта доста се накъса в последните минути. Жълт картон и за Кирил Десподов.

69′

Жълт картон за Илия Груев.

55′

ГОЛ ЗА ЛИТВА! Литовците нанесоха втори удар в 55-та минута на двубоя. Сливка проби необезпокояван по дясното крило и центрира към непокрития Ширвис, който с лекота прати топката с глава в мрежата на Дюлгеров за втори път.

Снимка 637813

51′

В 51-та минута България изпълни корнер, а нисичкият Спас Делев беше забравен от играчите на Литва. Футболистът на Лудогорец стреля с глава, но твърде неточно.

46′

Кръстаич прави тройна смяна. В игра влизат Симеон Петров, Георги Русев и Лукас Петков, които заменят Валентин Антов, Ивайло Чочев и Преслав Боруков.

Снимка 637818

45′

ЕТО КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

Снимка 637801

45′

ГОЛ ЗА ЛИТВА! Кошмарът за българските националите стана пълен в последната минута на първото полувреме. Литовците изпълниха корнер, получи се карамбол в нашето поле, а топката достигна до Ширвис, който от границата на малкото наказателно поле простреля Дюлгеров за 0:1!

42′

Втори жълт картон за Андриан Краев, който влезе опасно в краката на футболист на гостите и реферът заслужено го прати преждевременно под душовете.

30′

ДЕЛЕВ! България достигна до най-доброто си положение в 30-ата минута на мача. Спас Делев получи прецизен пас и излезе очи в очи с вратаря на гостите, който обаче скъси ъгъла на нападателя и с крак успя да парира шута му.

Снимка 637803

29′

Гинейтис! Точно след половин час игра Литва пропусна нова добра възможност. Гинейтис получи от топката от тъч, вклини се между двамата ни защитници и нанесе мощен удар с левия крак, но покрай вратата.

21′

Дежурен жълт картон за Андриан Краев.

20′

Жълт картон за Гвидас Гинейтис.

Снимка 637798

17′

В 17-ата минута Фьодор Черних прати топката в нашата врата, но радостта му беше за кратко, тъй като беше ясно, че се намира в положение на засада.

10′

България отговори с опасна атака по левия фланг, която завърши с центриране към Десподов в наказателното поле, но изстрелът с глава на футболиста на ПАОК мина над гредата.

Снимка 637797

9′

Валентин Антов получи първия жълт картон в мача.

8′

СЛИВКА! Гостите пропуснаха златна възможност да открият резултата в 8-ата минута на двубоя. Един от най-опитните играчи на Литва - Вукинтас Сливка, получи пас зад гърба на нашата отбрана, спря топката на гърди и стреля с левия крак, но Дюлгеров внимаваше и спаси.

5′

България логично започна мача по-активно и в първите минути нашите момчета установиха контрол върху топката. Това обаче доведе само до 2-3 центрирания в полето на гостите, с които литовците се справиха без проблем.

Снимка 637796

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА

1′

22. Илиан Илиев 23. Елигиюс Янкаускас

Националният отбор на България приема Литва за своя шести мач от група G на европейските квалификации. Двубоят стартира в 19:00 часа на Националния стадион "Васил Левски" в София и ще бъде ръководен от грузинеца Гиорги Круашвили.

"Лъвовете" отново ще играят в столицата, тъй като от началото на квалификациите се изправиха срещу Черна гора и Сърбия в Разград, а през миналия месец родните национали загубиха контролен мач от Иран в Пловдив на стадиона на Ботев (Пловдив).

Съставът на Младен Кръстаич няма шанс за класиране на Евро 2024, но е задължен да избегне срамен рекорд от 1960 година, когато сме завършвали квалификационна надпревара за европейски финали без успех само веднъж.

Литовците от своя страна демонстрираха сериозни амбиции да се противопоставят на България. Миналата среща между двата отбора завърши 1:1.

Младен Кръстаич: Победа - това е моят ултиматум към играчите