България ще играе контрола с носителя на Купата на УЕФА. Това стана след като президентът на Българския футболен съюз Борислав Михайлов уреди проверката с украинския гранд Шахтьор (Донецк). Мачът ще бъде на 13 ноември (петък)на стадион „Ататюрк” в турския курорт Анталия.
Лично шефът на българския футбол, се е договорил за спаринга с боса на тима от Донецка област Ринат Ахмедов. Проверката замества проваления мач с Боливия.
По предварителна договорка трябваше България да играе на 14-ти ноември с латиноамериканците в София, но те се отметнаха от предварително поетия ангажимент.
На 18-ти ноември трикольорите гостуват на Малта във втора контрола, която ще се състои на Рицарския остров.
България играе контрола с носителя на Купата на УЕФА в Турция
Боби Михайлов договори контролата
partenkov
на 12.11.2009 в 18:41:46 #55Малка поправка. Въпросният ни футболист в Ипсуич беше Бончо Генчев , а не Светльо Тодоров.
Тихомир Ушев
на 11.11.2009 в 21:29:04 #54@Партенков, през 70-те години бразилските играчи са си стояли в тяхното първенство, все едно в днешно време България да играе срещу сборен тим на Реал, Милан, Барселона и пр. Така че 0:0 (макар и надиграни) си е било хубав резултат.
А иначе явно публиката не е била на ниво - човек трябва да вика за своите и при домакинска загуба с 0:10; нека аплодират бразилците, но и да окуражават своите.
Но хубаво, че споедли за тези неща..интересни мачове е имало едно време, когато отборите са си били пълни загадки един за друг. 
Тихомир Ушев
на 11.11.2009 в 21:20:58 #53@Партенков, мерси за информацията, значи то ще си е почти като учебна игра и предполагам, че ще е демотивиращо за някои играчи, понеже участието им/головете им няма да останат за официалните статистики. Но пък е добра възможност да се пробват подходящи играчи от вътрешното първенство, тъй като няма да има от какво да се стресират.
Тихомир Ушев
на 11.11.2009 в 21:18:47 #52@рицар, извинявай, както съм си припрян не ти дочетох въпроса. Ти ме питаше за европейски отбор. Ако не се лъжа Кипър играха някаква контрола с шотландски клубен тим, но преди 20-тина години.
Тихомир Ушев
на 11.11.2009 в 21:17:05 #51@рицар, като цяло е на мода сред азиатските тимове (обикновено по-слаби национални отбори), но не мога да се сетя за конкретен пример (@партенков е дал такива). Май преди 2 години пък Англия младежи играх с мъжкия национал на Беларус. Не съм привърженик на такива контроли, но може би е по-добре от нищо.. А иначе Пятов, Кобин и Шевчук от Донецк са повикани в национала на Украйна, май Хубшман е чешки национал, Сърна е в национала на Хърватска..явно ще ни играят с бразилците си, както и с разни резерви. Би трябвало да ги бием, но резултатът не е от значение. А иначе ние сме на 20-то място в ранглистата на ФИФА, така че доста ме съмнява да няма стойностни отбори, които да желаят да премерят сили с нас.
Tardelli
на 11.11.2009 в 20:54:43 #50Напълно очаквано, като се има предвид, че не остана национален отбор, който да не се е изгаврил с нашите!
partenkov
на 11.11.2009 в 20:03:46 #49Помня един мач от 70те години на миналият век, когато на турнира "Варненско лято", нац отборът ни игра срещу някакъв нечуван бразилски отбор (името беше Ювентуде или Ювентус, или нещо подобно). Бразилците изнесоха истинско шоу и скриха топката на нашите национали. Само гредите и невероятните пропуски на бразилците оставиха нулите на светлинното табло и националите ни посрани и освиркани от 50 000 на "Гагарин". Накраят бразилците направиха ръкопляскайки почетна обиколка (все едно бяха домакините) под бурните аплодисменти на публиката и си хвърлиха фанелките в тълпата (които между другото бяха прибрани от народната милиция). Ако Шахтар не проявят снизхождение към нашите национали, ще падаме здраво. Освен ако мачът не е вече уговорен за престижно реми.
partenkov
на 11.11.2009 в 19:51:14 #48Мачове срещу клубни отбори НЕ се броят. Че те така могат да си направят контрола срещу "Скрита сила" Мъдрево и Бербо да направи 25 гола. Когато Светльо Тодоров премина в Ипсуич, по тогавашният регламент трябваше да има определен брой мачове за нац. отбора. Проблема дойде, когато се оказа, че част от тези мачове са срещу клубни отбори и картотеката му вися известно време. След дълги делиберации, направиха изключение и решиха да не го спират.
ricar
на 11.11.2009 в 19:32:20 #4757. Тихомир Ушев | 11.11.2009 21:29 ти помниш ли мач на друг национален отбор от Европа срещу клубен такъв
Тихомир Ушев
на 11.11.2009 в 19:29:24 #46При положение, че контролата е срещу клубен отбор, зачитат ли се голове/записани мачове на съответните играчи? Ако Бербатов вкара гол, ще се брои ли към официалната му статистика за национала? Помня, че Марто изигра първия си мач за България срещу Черноморец Бургас преди 10-ина години (0:0), но не помня дали от ФИФА признават такъв мач.
Злобил
на 11.11.2009 в 16:22:23 #45Б
Ф
С 
skolex
на 11.11.2009 в 15:33:15 #44Шахтьор ще ни размаже националния отбор и ще се изложим яко
beretta
на 11.11.2009 в 15:06:10 #43Германия отмениха мача си с Чили заради Енке! Чили са свабодни за събота! Сериозен отбор, класираха се за ЮАР. Веднага телеграма до чилийското БФС, въпреки, че не е същото дали играеш с Германия или с България...
mitkoa
на 11.11.2009 в 13:09:49 #42А че се подписва на фиша за заплата, това е ясно де.Нещо друго...
mitkoa
на 11.11.2009 в 13:08:47 #41Нещо не схващам, нали г-н Сираков, директора на националния обор, трябваше да намира контроли.....С какво последно се занимава г-н Сираков?Защото явно с контролите не се занимава.
Benitez
на 11.11.2009 в 12:48:28 #40МРЪСНА ЛЕВСКАРСКА ПАСМИНА, ДОЛУ ЛАЙНЯНИТЕ ВИ РЪЦЕ ОТ ЦСКА НАЙ- ВЕЛИКИЯ БЪЛГАРСКИ ОТБОР, НЯМА ДА НИ СЪСИХЕТЕ ВЪПРЕКИ ОПИТИТЕ НА ИСКУСТВЕНИЯ СКАЛП- БОБИ ПАЛЯЧОТО, ТОДОР "ПРАСЕТО" БАТКОВ И КОМПАНИЯ. ЦСКА Е ИНСТИТУЦИЯ В ЕВРОПА И Е ДАЛ НА СВЕТА НА ДОБРИТЕ БЪЛГАРСКИ ФУГБОЛИСТИ.
Benitez
на 11.11.2009 в 12:42:46 #39БОБИ ИСКУСТВЕНИЯ СКАЛП Е МНОГО ДОВОЛЕН ЦЕ НАЙ ПОСЛЕ НЯКОЙ СЕ НАВИ ДА ИГРАЕ С НАЦИОНАЛНИТЕ НИ ЛИГЛЬОВЦИ, ХА-ХА !!!

marata3
на 11.11.2009 в 11:40:14 #38По-акуратен ФС не може да има!
fen4etoo
на 11.11.2009 в 11:27:23 #37ДОЛУ БФС!!!

Йо-хо-хо
на 11.11.2009 в 11:26:47 #36Rishelio | 11.11.2009 13:23 и разкрасителни процедури ========= Лошо е че Мърко не извика нащо момче - Иван Иванов , щяхя да мо се отразят добре на акнето
