България и Ирландия завършиха наравно 1:1 в мач от новия сезон на Лига на нациите. "Лъвовете" имаха аванс до третата минута на добавеното време, когато Шейн Дъфи изравни. Преди това Божидар Краев бе открил резултата в 57-ата минута.

Възпитаниците на Георги Дерменджиев изиграха добър мач и трябва да съжаляват за изпуснатата победа. "Трикольорите" стояха добре на терена, но след смените, които селекционерът извърши отстъпиха владеенето на топката, което се оказа и решаващо.

България - Ейре, на живо

България - Ирландия 1:1, гол на Дъфи

Заради пандемията от COVID-19 националите не са се събирали от края на февруари

Във 2-ата минута хубава атака на "лъвовете" завърши със слаб удар с глава на Галин Иванов, който не затрудни Рандълф. В 8-ата минута удар от далечна дистанция на Хърихейн мина покрай вратата.

Пет минути по-късно Кристиан Димитров сбърка при изнасянето на топката. Кълбото стигна до Конъли, който нахлу в наказателното поле и нанесе удар от малък ъгъл, но не намери очертанията на вратата.

Снимка 494820

В 18-ата минута Краев бе изведен зад защитата на гостите, но бе спрян от спорна засада.

В 29-ата минута Антон Недялков изведе със страхотен пас Тодор Неделев. Халфът овладя добре топката и опита да прехвърли вратаря на Ейре, но топката мина над вратата.

Снимка 494822

Седем минути по-късно Галин Иванов бе изведен отляво, но Рандолф го изпревари и изби топката. "Трикольорите" имаха претенции, че стражът е играл с ръка, но повторенията показаха, че те не са основателни.

Добра възможност за Ирландия в 40-ата минута бе пропиляна от Айда и Дохърти, които не успяха да отправят опасен удар с глава след центриране отляво. Секунди по-късно Спас Делев се откъсна от защитата на гостите, но се спъна в наказателното поле.

Снимка 494832

Буквално в последната минута Ирландия пък пропусна своя най-добър шанс. Стивенс нахлу в зоната на Попов, който се бе включил, след което центрира към О`Доуда, но той не успя да засече топката във вратата на "лъвовете" и първата част завърши без попадения.

В началото на второто полувреме удар на Галин Иванов не затрудни вратаря на гостите.

Вратарят на гостите трябваше да се намесва и в 49-ата минута след удар на Неделев от фаул. В 52-ата минута и родния страж Георгиев показа добър рефлекс, като парира изстрел на Конъли, който бе извед сам срещу вратаря от Айда.

Снимка 494836

В 57-ата минута България поведе. Неделев пусна отличен пас в коридор за Краев. Нападателят пое топката и с удар с левия крак матира Рандолф за 1:0.

Гостие можеха веднага да върнат попадението, но за радост опасно центриране отляво не бе засечено от трима играчи на Ирландия. В 64-ата минута Занев с отличен шпагат спря Айда, който влезе остро в краката на новия капитан и трябваше лекарският екип да влиза на терена.

Снимка 494834

В 81-ата минута Неделев намери резервата Карагарен отдясно. Крилото на Локомотив (Пловдив) стреля по диагонала, но прати топката в аут. Малко след това Дъфи стреля с глава в аут след центриране от корнер.

Гостите изравниха в 93-ата минута. Шейн Дъфи бе изпуснат от Гълъбов след центриране от корнер и с глава вкара за 1:1.