Турнир: Лига на нациите Стадион: Зрители:
90+6′

Край на мача.

90+3′

ГОЛ ЗА ЕЙРЕ! Шейн Дъфи бележи! Защитникът бе изпуснат от защитата на българите и с глава след центриране от корнер вкара за 1:1.

90+1′

Неточен удар на Робинсън.

85′

Удар на Дъфи след центриране от корнер излиза в аут.

83′

Цветков заменя Неделев.

Снимка 494835

81′

Неделев намери Карагарен отдясно. Фланговият нападател пое топката и стреля по диагонала, но не намери очертанията на вратата.

79′

Гълъбов заменя Занев.

Снимка 494834

77′

Лонг влиза на мястото на Айда.

Снимка 494833

76′

Карагарен влиза на мястото на Делев.

74′

Робинсън заменя О Доуда.

Снимка 494836

70′

Брейди заменя Маккарти.

57′

ГООООООЛ!!! България повежда! Краев бележи! Нападателят получи страхотен пас в коридор от Неделев и преодоля вратаря за 1:0.

Снимка 494822

52′

Спасяване на Георгиев! Конъли се възползва от грешка в отбраната на българите. Нападателят овладя топката в наказателното поле и опита коварен удар, но вратарят се намеси и спаси.

50′

Неделев опита удар от пряк свободен удар. Рандолф не е затруднен и лови.

Снимка 494823

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първата част.

45′

Ирландия разгърна отлична контраатака след грешка на българите. Хендрик проби отляво и центрира в наказателното поле, където О`Доуда от дузпата не успя да нанесе хубав удар.

36′

Галин Иванов получи хубаво извеждащо подаване отляво на атаката. Офанзивният играч се озова сам срещу Рандолф, но вратарят на Ейре бе по-бърз и изчисти топката. "Лъвовете" поискаха нарушение за игра с ръка на стража извън наказателното поле, но повторенията показаха, че такава няма.

Снимка 494824

29′

Неделев получи страхотен извеждащ пас от Недялков! Халфът си спря добре топката и опита да прехвърли Рандолф, но прати кълбото над вратата.

23′

Жълт картон за Стивънс.

Снимка 494825

21′

Безкрайно неточен удар на Неделев от далечна дистанция.

Снимка 494826

18′

Краев бе изведен зад защитата на Ейре с чудесен пас от половината на "лъвовете". Атаката обаче бе спряна заради засада на нападателя. Повторенията показаха, че такава по-скоро няма.

13′

Шанс за Ейре! Кристиан Димитров сбърка при изнасянето на топката. Конъли овладя и нахлу в наказателното поле. Ирландецът опита удар от малък ъгъл, но не намери очертанията на вратата.

Снимка 494817

8′

Удар на Хърихейн от далечна дистанция минава покрай вратата на Георгиев.

2′

Слаб удар с глава на Галин Иванов след центриране на Попов не затрудни вратаря на гостите.

1′

22. Александър Цветков 22. Молумби

Тази вечер националният отбор на България посреща Ейре в първия си мач от Лигата на нациите. Двубоят стартира в 21:45 часа.

В първото издание на този турнир "лъвовете" се представиха достойно и завършиха на 2-ото място в своята група, като така стигнаха и до плейоф за класиране на Евро 2020.

Националите тренираха на пълни обороти на базата в Бояна

В тима няма контузени играчи

Заради пандемията от COVID-19 националите не са се събирали от края на февруари, когато бе контролата с Беларус (0:1).

Снимка 453121

Точно затова мачовете с Ейре и Уелс са толкова важни, защото отборът ще може да влезе в нужния игрови ритъм и да намери правилния синхрон на терена.

С Ейре "лъвовете" имат 11 срещи досега. В тях имат 3 победи, 4 равенства и 4 загуби и голова разлика 9:14.

Снимка 468707

Днес ще бъде дебютен мач като капитан на отбора за Петър Занев, който вчера получи лентата след гласуване между играчите.

Той наследява капитанската роля от Ивелин Попов, който взе решение да сложи край на кариерата си в националния отбор.

Ивелин Попов поздрави Петър Занев: Честито, Капитане!